کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، فریدون الهیاری پنجشنبه (11 آذر) در آئین افتتاح جشنواره منطقه ای «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» با اشاره به تنوع بالا در غذاهای ایرانی اظهار داشت: مردم ایران در طول تاریخ از تنوع بالای غذایی برخوردار بوده اند و مهمان نوازی مردم ایران نیز از ویژگی خاص غذاهای ایرانی است.

وی با اشاره به اینکه روحیه مهمان نوازی ایرانیان باید در صنعت گردشگری ایرانی تقویت شود، افزود: همچنین باید توجه داشته باشیم که تنوع اقلیمی زمینه ساز تنوع غذایی در ایران شده است و این امر موجب شده است تا بتوان همه ذائقه های گردشگران را برآورده کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه لیست کامل و جامعی از غذاهای ایرانی در رستوران های کشور وجود ندارد، تصریح کرد: باید این امر مورد توجه قرار گیرد و تنوع غذایی در رستوران های ایرانی مشاهده شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر استان اصفهان به عنوان نخستین محور توسعه گردشگری کشور انتخاب شده است، ابراز داشت: ظرفیت های فرهنگی و تاریخی موجب جذب گردشگران در این استان شده است.

الهیاری استفاده از ظرفیت های بومگردی و گردشگری در روستاها را نیز از دیگر اقدامات مورد نیاز برای توسعه گردشگری دانست و افزود: توسعه گردشگری سلامت و بهره مندی گردشگران از ظرفیت سفره های ایرانی نیز باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه میراث ناملموس فرهنگ و غذاها می تواند به جاذبه گردشگری محسوب شود گفت: با غذای ایرانی می توان دورترین نقاط را هم به گردشگران جهان معرفی کرد.

پایان پیام/129 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395739

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم