خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
فعالان بازار ملک در تهران از وجود سکون و نبود مشتری در مقایسه با حجم املاک تجاری عرضه شده خبر می دهند. این در حالی است که در سال های اخیر به شدت بر میزان املاک تجاری ساخته شده در تهران افزوده شده است. داده های آماری حاکی از آن است که بیش از نیمی از بازار خرید و فروش واحدهای تجاری تهران در اشغال مجتمع‌های تجاری نوساز قرار گرفته است. به گزارش دنیای اقتصاد، بر خلاف بازار واحدهای مسکونی که طی ماه های اخیر دچار نوسان بوده و بالا و پایین های مختلفی را پشت سر گذاشته، بازار واحدهای تجاری روزهای آرامی را سپری کرده است. اما بررسی فایل های عرضه شده در موتورهای جست وجوی معتبر ملکی نشان می دهد شمار واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت به شکل ملموسی از واحدهای با عمر بیشتر پیشی گرفته است. با این حال برخی از فعالان بازار واحدهای تجاری چندان از وضعیت بازار رضایت نداشته و اعتقاد دارند بسیاری از واحدهای تجاری مجتمع های بزرگ با وجود موقعیت قرارگیری مناسب و امکانات کافی، روی دست سازندگان مانده اند. این در حالی است که قیمت ملک تجاری با قیمت مسکن در همان نقطه قابل قیاس نیست.

بخشی از سردی بازار نوسازهای تجاری که موجب شده شمار فایل های آن بیشتر به نظر برسد، قیمت گذاری بالای آنهاست. سازندگان واحدهای تجاری طی ماه های اخیر نتوانسته اند واحدهای تکمیل شده را با قیمت دلخواه خود بفروشند و همچنان در جست وجوی مشتری هستند.از طرفی بررسی میدانی نشان می دهد با وجود رکود بازار طی دو سال اخیر، قیمت واحدهای تجاری از رشد خوبی برخوردار بوده است. واحدهای تجاری در برخی از نقاط برخوردار تهران بعضا مترمربعی 100 میلیون تومان نیز قیمت گذاری شده است. در یکی از مجتمع های تجاری شمال تهران واحد تجاری از متری 50 تا 70 میلیون تومان نرخ گذاری شده و با وجود آنکه مدت هاست از بهره برداری آن می گذرد، هنوز واحد خالی برای فروش دارد.

tej

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395732

خبر فوق مربوط به رسانه اقتصاد ایران آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم