خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
فوزیه پرمر یکی از اهالی روستای کلاه دراز سفلی از روستاهای دور افتاده گیلانغرب در دهستان چله از توابع بخش مرکزی است که توانسته با حمایت های بسیج سازندگی یک کارگاه خیاطی را راه اندازی کرده و برای بانوان روستا شغل ایجاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مطلع الفجر، یکی از بزرگترین موانع موجود بر سر راه اشتغالزایی در گیلانغرب نبود پشتوانه ها و مکمل های اعتباری، تسهیلاتی و آموزشی برای علاقمندان جویای کار بود. این معضل همواره قدم برداشتن در مسیر کارآفرینی خصوصا برای روستاییانی که نیازمند حمایت برای راه اندازی طرح های کوچک خانگی بودند را مشکل و گاهی ناممکن می کرد اما اکنون با فعالیت های بسیج سازندگی در امر واگذاری تسهیلات اقتصاد مقاومتی، حرکت در این مسیر برای علاقمندان آسان تر شده است.

فوزیه پرمر یکی از اهالی روستای کلاه دراز سفلی از روستاهای دور افتاده گیلانغرب در دهستان چله از توابع بخش مرکزی است که توانسته با حمایت های بسیج سازندگی کسب و کاری را راه اندازی کند.

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی که با دریافت تسهیلات اشتغال زایی حوزه اقتصاد مقاومتی و برپایی کارگاه خیاطی کار خود را با جدیت شروع کرده، در خصوص علاقه مندی اش به فعالیت در حوزه اقتصادی و کمک به خودکفایی و بهبود امرار معاش خود سخنانی دارد که شنیدن آنها خالی از لطف نیست.

او در گفتگو با خبرنگار مطلع الفجر ضمن اشاره به اهمیت طرح های خانگی اقتصاد مقاومتی اصلی ترین عامل موفقیت خود را در حوزه خودکفایی، اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج می داند.

پرمر که یک خانم خانه دار است، افزود: حقیقتا شرایط فعلی منطقه ایجاب می کند با وجود کم بودن میزان کار دولتی و استخدامی های موجود، هر جوان با استفاده از ظرفیت های محل زندگی خود در آمد زایی برای منطقه خود ایجاد و در حد توان به تحقق اقتصاد مقاومتی و حتی وضعیت معیشتی شخصی خود کمک کند.

پرمر تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان گیلانغرب درسایه توجهات بسیج سازندگی و تسهیلات این حوزه در سالهای اخیرخیزش خوبی برای به حرکت درآوردن چرخ های تولید در منطقه را آغاز کرده، بنده نیز تلاش کردم تا با همکاری بسیج سهمی هر چند اندک در این راه داشته باشم و در سایه دریافت تسهیلات حوزه اقتصاد مقاومتی توانستیم اقدام به راه اندازی یک کارگاه خیاطی در روستای محل زندگی خود کنیم.

وی اظهار داشت: بنده چندین سال است که در عرصه خیاطی فعالیت می کنم و در این راستا بدلیل نبود منابع مالی کافی با مشکلاتی نیز مواجه شدم که به لطف خدا و کمک بسیج توانستم مشکلات خود را تا حد زیادی برطرف نمایم و علاوه بر اشتغال خود تعداد دیگری هم از هم روستاییانم را مشغول کنم.

این فعال اقتصادی طرح های خانگی افزود: با دریافت تسهیلات 15 میلیون تومانی بسیج سازندگی خواهیم توانست تولید خود را افزایش داده و بازار خوبی را برای تولیدات خودمان فراهم کنیم.

پرمر در خصوص طرح خود یاد آور شد: این کارگاه خیاطی را با حضور خودم و 4 نفر از عزیزان روستا که آنها هم با وجود مهارت در خیاطی قبلا برایشان زمینه فعالیت مهیا نشده بود، فعال کردیم و اکنون با دوخت و دوز انواع لباس های متنوع بستر فعالیت یک طرح اشتغالزایی را فراهم کرده ایم.

وی همچنین درباره نحوه اطلاع خود از تسهیلات ارائه شده توسط بسیج گفت: نباید فراموش کنم که حضور در پایگاه بسیج فرصت خوبی بود تا در کنار سایر فعالیت های فرهنگی و مذهبی از تسهیلات بسیج در زمینه تولید و اقتصاد کشور نیز با خبر شویم و با مراجعه به بسیج سازندگی سپاه گیلانغرب بتوانیم از این تسهیلات استفاده کنیم.

این فعال حوزه اقتصادی مشاغل خانگی ضمن ابراز علاقه و رضایت از طرح کارگاه خیاطی خانگی به اجرا درآمده اش، یاد آور شد: اگر تمامی جوانان روستاها به جای مهاجرت به شهرهای دیگر و یا بیکاری با حرفه آموزی های موثر و دریافت تسهیلات بسیج سازندگی در تدارک هرشغل دیگر در حوزه مشاغل زود بازده عرصه اقتصاد مقاومتی باشند، مطمئنا علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد در مسیر خودکفایی شخصی و بهبود وضعیت معیشتی خود نیز موفق می شوند.

پرمر در پایان در حالی که در کارگاه کوچک و صمیمانه خیاطی خود و دوستانش مشغول کار بود، گفت: اگرچه ممکن است در آمد این طرح ها زیاد نباشد اما همین کار راهی برای خودکفایی، بهبود زندگی، درآمد زایی و استقلال است و سوای زحمت و سختی های کار، روز به روز به آن علاقمند تر می شوم.

بر اساس این گزارش، با فعالیتها و تلاش های مستمر چند سال گذشته بسیج سازندگی سپاه و توجه این نهاد به حوزه مشاغل کوچک خانگی، طرح های زود بازده اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در روستاهای محروم علاوه بر اینکه زمینه ایجاد کسب و کار و ترویج اشتغالزایی و خودکفایی و اتکا به تولید داخل فراهم شده است، از سویی گامی ارزشمند تر برای ممانعت ازمهاجرت اهالی روستاها به سمت شهر از جانب بسیج سازندگی برداشته شده است.

بسیج سازندگی شهرستان گیلانغرب در راستای اشتغالزایی، محرومیت زدایی و توجه به حوزه اقتصاد مقاومتی، طی سال جاری بیش از 1 میلیارد و 118 میلیون تومان تسهیلات را برای اشتغالزایی دهها نفر از جوانان شهرستان در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی از طریق معرفی علاقمندان و کار افرینان به بانک عامل واگذار کرده که خود سهم مهمی در بهبود معیشت مردم و تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان محروم بوده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395721

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم