کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال جشنی را در روز 13 آذر روز حضور ورزش‌کاران و هنرمندان در جشن کودکان با نیازهای ویژهجهانی معلولان و به مناسبت راه‌اندازی مراکز فراگیر در تمامی استان‌های کشور برگزار می‌کند.
مراکز فراگیر کانون کتاب‌خانه‌هایی هستند که کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه (معلول جسمی‌حرکتی، نابینا و ناشنوا) در کنار دیگر اعضای کانون به فعالیت‌های فرهنگی و هنری می‌پردازند.
اکنون تعداد کتاب‌خانه‌های فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور به 39 مرکز رسیده است و هر استان دست‌کم دارای یک مرکز فراگیر است.
در این جشن قرار است بازیکنان پیش‌کسوت تیم ملی فوتبال ایران همچون مرتضی کرمانی‌مقدم، حسن شیرمحمدی و مجید نامجومطلق و قهرمان جودو جهان آرش میراسماعیلی حضور یابند.
در عین حال، چهره‌های سینمایی و تلویزیونی ایران مانند ابراهیم فروزش و محمدعلی طالبی کارگردانان سینما، فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما، حسین محب‌اهری و مریم کاظمی بازیگران تئاتر و مجید قناد، ملیکا زارعی (خاله شادونه)، مجتبی ظریفیان و آزیتا رضایی (عمو مهربان و خاله رویا)، حامد زحمتکش، سارا روستاپور و مهیار مجیب مجریان برنامه‌‌‌های کودک، در جشن کودکان و نوجوانان توان‌یاب شرکت می‌کنند.
در این جشن، کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه و توان‌یاب در کنار دیگر هم‌سالان عضو کانون به اجرای سرود می‌پردازند و نمایش‌هایی در این آیین‌ اجرا می‌شود.
برپایی نمایشگاهی با بیش از 147 عنوان کتاب به خط بریل، تقدیر از دانش‌آموزان برگزیده کشوری آموزش و پرورش استثنایی و رونمایی از کتاب‌های بریل کانون از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.
جشن روز جهانی معلولان کانون تهران از ساعت 9 صبح تا 11 و 30 دقیقه روز شنبه 13 آذر 1395 در سالن شهید بهنام محمدی مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.
گفتنی است تعدادی از مسئولان بهزیستی کشور، آموزش و پرورش استثنایی کشور و فعالان و نهادهای خیریه و سازمان ‌های مردم‌نهاد حوزه خدمت‌رسانی به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه نیز در این آیین حضور خواهند داشت.لینک کوتاه: betanews.ir/news/395712

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم