خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
دولت بهار: پیشروی نیروهای یمنی در جنوب استان تعز، شهادت 9 شهروند در حمله توپخانه‌ای مزدوران سعودی، شهید و زخمی شدن هشت عضو یک خانواده در بمباران صرواح مأرب و در هم شکستن استحکامات سعودی در نجران از تازه‌ترین تحولات میدانی یمن است.

«حسین الحوثی»، یک فرمانده کمیته های انقلابی یمن در گفت وگو با فارس در صنعا از سیطره نیروهای یمنی بر پنج روستا در جنوب استان تعز خبر داد و تاکید کرد: هم اینک درگیری های شدیدی با تروریست ها در این استان ادامه دارد.

وی با اشاره به ادامه حمله کور توپخانه شبه نظامیان تروریست به محله های مسکونی تعز گفت: نیروهای یمنی نیروی بیش تری برای ورود به نبرد شدید با تروریست ها به خدمت گرفته اند.

فرمانده یمنی با تاکید بر اینکه نیروهای یمنی همچنان همه محله های مسکونی در استان تعز را تحت سیطره خود دارند، افزود: تنها هفت کیلومتر تا پاکسازی کامل جنوب استان تعز از وجود تروریست ها مسافت باقی مانده است.

الحوثی با بیان اینکه هواپیماهای سعودی خانه های مردم را در استان تعز هدف گرفته و 9 غیرنظامی را شهید و شماری دیگر را زخمی کردند، افزود: در پی حملات هوایی عربستان، نیروهای یمنی تروریست ها را سرکوب و مهمات و اسلحه آنها را به غنیمت گرفتند.

علی الحوثی یک فرمانده نظامی یمن نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: رزمندگان یمنی طی عملیات نظامی بزرگی در جنوب استان مدرب چندین سرباز و مزدور ائتلاف سعودی را به هلاکت رساندند.

وی با اشاره به تلاش ده ها تروریست برای تسلط بر جنوب استان مأرب گفت: بیست نفر از نیروهای ائتلاف سعودی طی عملیات رزمندگان یمنی به هلاکت رسیدند.

فرمانده یمنی با بیان اینکه نیروهای ائتلاف سعودی به راحتی قادر به سیطره بر محله های مسکونی تعز نخواهد بود، افزود: هنوز نیروهای یمنی برخی محله ها و روستاهای استان را تحت سیطره خود دارد.

الحوثی با اشاره به شهادت پنج نفر از نیروهای یمنی در این عملیات گفت: شبه نظامیان تروریست محله های مسکونی و مواضع نظامی را روزانه با قریب به یکصد و پنجاه گلوله بمباران می کنند.

یک مقام محلی یمن اظهار داشت: هواپیماهای ائتلاف سعودی منزل یک شهروند یمنی در وادی حباب در شهر صرواح مأرب را بمباران کرده و چهار عضو یک خانواده را که همگی کودک بودند به شهادت رسانده و 4 نفر دیگر را زخمی کرد.

این مقام یمنی کشتار زنان و کودکان بی گناه یمنی در حملات هوایی ائتلاف سعودی را محکوم کرد و گفت: جامعه بین المللی و سازمان ملل در ازای این فجایع شرم آور آل سعود سکوت خود را بشکند.

رزمندگان یمنی استحکامات دشمن سعودی در نجران را در هم شکستند

علی الهمذانی، یک فرمانده نظامی یمن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: نیروهای یمنی مناطق جنوبی در شهر نجران در شمال یمن را بازپس گرفتند و تلفات سنگینی را به نیروهای سعودی وارد کردند.

وی افزود: نیروهای ویژه یمنی با حمله به مواضع دشمن سعودی هفت مزدور سعودی را به هلاکت رساندند.

فرمانده یمنی گفت: نیروهای یمنی با شکستن استحکامات دفاعی دشمن سعودی همچنان در نبرد با عناصر آن به سر می برند اگرچه دشمن سعودی با کشاندن جنگ به خیابان های نجران قصد دارد غیرنظامیان را سپر انسانی خود کند.

الهمذانی گفت: نیروهای یمنی محل تجمع ارتش سعودی در پایگاه السدیس و همچنین پایگاه های تازه احداث شده پشت پایگاه السدیس در نجران را هدف گرفتند.

هواپیماهای دشمن سعودی 16 بار صعده و نجران را بمباران کردند

هواپیماهای دشمن سعودی نیز در بیست و چهار ساعت گذشته غیرنظامیان و دارایی آنها را در چندین شهر استان صعده در شمال یمن و منطقه نجران در جنوب عربستان هدف گرفتند.

یک منبع امنیتی صعده خبر داد، هواپیماهای دشمن سعودی در هفت نوبت مناطق الثعبان و مندبه در شهر مرزی باقم را بمباران کردند.

این منبع افزود: مناطق الصوح و الفرع کتاف نیز 2 بار توسط هواپیمایی سعودی بمباران شد و مناطق المخروق و الشرفه در نجران نیز در پنج نوبت بمباران شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395709

خبر فوق مربوط به رسانهدولت بهار می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم