جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 366

تویوتا پریوس
چند شب پیش در یکی از خیابان های زعفرانیه تهران، یک دستگاه تویوتا پریوس نسل قبل مشاهده شد که ظاهرا نو بود و از نظر امکانات در سطح بالایی قرار داشت. این نسل از تویوتا پریوس به نسل سوم آن معروف است و از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ تولید شده است.

تویوتا پریوس
این خودرو به اتاق WX30 شهرت دارد و به عنوان پرفروشترین نسل از پریوس در بازار جهانی شناخته می شود. کمپانی تویوتا در دوره تولید این خودرو، آن را در نسخه های مختلف و با شکل های متفاوت روانه بازار جهانی کرد. پیشرانه این نسل از پریوس مانند نسل جدید آن است که چند وقتی است از جانب ایرتویا به بازار ایران آمده و فروش آن آغاز گشته است. از نظر قوای محرک و میزان قدرت و گشتاور، نسل سوم و چهار تفاوت خاصی با هم ندارند. اما به خاطر بروز رسانی سامانه کامپیوتری این خودرو برای نسل چهارم، شاهده هستیم که پریوس های مدل ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از نظر مصرف سوخت عملکرد بهتری را دارند و به خاطر آیرودینامیک بهتر، در بحث شتابگیری بهتر ظاهر می شوند.

تویوتا پریوس
با پیگیری های انجام شده پریوس های نسل سوم که این روزها در تعداد محدود به بازار ایران آمده اند، از جانب ایرتویا وارد نشده اند و به فروش نمی رسند. به نظر می رسد برخی واردکنندگان شخصی نسخه های صفر ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ این خودرو را با توجه به قیمت کمتر وارد بازار کرده اند. بعد از کمی تحقیق متوجه شدیم که بخشی از این خودروها به صورت واردات خاص به بازار آمده اند و در معدود دفعاتی که مالکین خواهان فروش آن ها بودند، قیمتی در محدوده ۱۰۵ الی ۱۳۰ میلیون تومان را اعلام می کردند. با توجه به نوع قیمت گذاری واردکنندگان شخصی و قیمت روز نسل چهارم پریوس، صرف خرید این خودرو هیبریدی با نسخه های جدید آن است. بهای کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان می توان یک تویوتا پریوس نسل چهارم با امکانات به مراتب بهتر داشت و حداقل از گارانتی و خدمات پس از فروش بهتری در ایران بهره مند بود. پرداخت هزینه ۱۳۰ میلیون تومانی برای تویوتا پریوس نسل قدیم با توجه به سطح امکانات آنچنان توجیه اقتصادی ندارد. مخصوصا که قطعات بدنه و تزئیناتی این خودرو تا به امروز وارد کشور نشده و در صورت بروز هر مشکل، دردسرهای خاص خود را دارد.

گروه مستند اسب بخار

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395706

خبر فوق مربوط به رسانهاسب بخار می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم