کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
چین امروز چهارشنبه اعلام کرد که خواستار توسعه روابط نظامی آرام و بدون تنش با دولت جدید دونالد ترامپ در آمریکا است.به گزارش ایران اسلامی، آمریکا و چین به عنوان 2 اقتصاد بزرگ جهان بارها بر سر مسائلی مثل دریای جنوبی چین اختلاف نظر داشته‌اند ولی هر دو طرف سعی کرده‌اند تا اعتماد بین ارتش های خود را ارتقا دهند تا احتمال هرگونه سوء تفاهم کاهش یابد.

طی ماه جاری، آمریکا و چین یک مانور انسان دوستانه 3 روزه را به عنوان بخشی از تلاش های صورت گرفته برای ارتقای اعتماد دوجانبه برگزار کرده اند.

نگرانی های جدید در روابط دو کشور در حالی به وجود آمده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا از سیاست های چین به شدت انتقاد کرده و تاکید نموده است که به کره جنوبی و ژاپن اجازه خواهد داد تا به تسلیحات اتمی دست پیدا کنند.

"یانگ یوجون" سخنگوی وزارت دفاع چین در پاسخ به سئوالی درباره انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، گفت: امیدوارم آمریکا به منافع و نگرانی های اصلی چین توجه داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: پکن مایل به همکاری با وزارت دفاع در دولت جدید آمریکا خواهد بود تا روابط نظامی دو جانبه را به صورت باثبات و سالم، توسعه دهد.

ترامپ 20 ژانویه رسما قدرت را در آمریکا در اختیار خواهد گرفت.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395695

خبر فوق مربوط به رسانه ایران اسلامی می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم