خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

درحاشیه نهمین مجمع عمومی مجالس آسیایی کمیته ویژه تاسیس پارلمان آسیایی تشکیل شد.

خانه ملت: کمیته ویژه تأسیس پارلمان آسیایی به منظور بررسی راه های دستیابی به آن و ترسیم نقشه راه ایجاد پارلمان آسیایی، در حاشیه مجمع عمومی نهمین مجمع مجالس آسیایی در شهر «سیم ریپ» کامبوج تشکیل شد.

در این جلسه که به ریاست «میان رضا ربانی»، رییس سنای پاکستان برگزار شد، علی کاظمی عضو هیأت مجلس شورای اسلامی در نشست های کامبوج، ضمن حمایت از ایده تشکیل پارلمان آسیایی تحقق این امر را مشروط به بررسی عمیق و ریشه ای آن و مد نظر قرار دادن تفاوت های فرهنگی و سایر جوانب دانست.

وی همچنین خواستار جمع آوری نظرات اعضاء پیرامون این موضوع مهم ، توسط دبیرخانه مجمع شد و نسبت به عجله در تصمیم گیری در باره این مسئله هشدار داد.

کاظمی در پایان بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای هرگونه همکاری با رئیس و دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی در خصوص تمهید مقدمات تشکیل پارلمان آسیایی تأکید کرد.

در ادامه پس از گفتگو و تبادل نظر اعضاء مقرر شد موضوع مذکور پس از جمع آوری پیشنهاد ها و نقطه نظرات اعضاء توسط دبیرخانه مجمع، در نشست بعدی کمیته در سال ٢٠١٧ پیگیری شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395685

خبر فوق مربوط به رسانهفردا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم