خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین:

مولود چاوش اوغلو
وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که موضع ترکیه در قبال بشار اسد مشخص است و در صورتی که راهکار سیاسی حاصل نشود، حفظ تمامیت ارضی در سوریه امکان پذیر نیست.

به گزارش بی‌باک به نقل از العهد، وزیر خارجه ترکیه به همراه همتای روس خود در کنفرانسی مطبوعاتی در شهر آنالیا واقع در نزدیکی آنتالیا شرکت کرد.

در همین راستا، «چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد: آنکارا و مسکو به صورت مشترک با تروریسم مبارزه می کنند و همکاری های خود را در این زمینه ادامه می دهند. ما تمام تلاش خود را برای حل مسائل منطقه صرف می کنیم و کردها نه تنها برای ترکیه خطرناک هستند بلکه خطری برای جهان محسوب می شوند.

وی در ادامه بیان داشت: همکاری با روسیه در حوزه امنیتی را در عراق، سوریه و دیگر کشورهای خاورمیانه ادامه می دهیم و سوریه به صلح نیازمند است؛ ما نیز برای دستیابی به راهکاری سیاسی به منظور پایان درگیری ها در سوریه اقدام می کنیم. ما برای تقویت روابط با روسیه فعالیت خواهیم کرد. همچنین برای شورای همکاری روسیه و ترکیه که در سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده است، آماده می شویم.

وزیر خارجه ترکیه در پایان گفت: موضع ترکیه در قبال بشار اسد مشخص است و در خصوص ضرورت آتش بس با روسیه توافق نظر داریم. در صورتی که راهکار سیاسی حاصل نشود، تمامیت ارضی در سوریه امکان پذیر نیست و باید در سریع ترین زمان ممکن در حلب آتش بس برقرار شود. همچنین هفته آینده «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه به مسکو سفر می کند.

گفتنی است، اخیرا اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که ارتش ترکیه به سوریه لشکرکشی کرد تا به حکومت «بشار اسد» در این کشور پایان دهد که با واکنش شدید سوریه و روسیه مواجه شد؛ تا جایی که «الکسی پوشکف» رئیس کمیته خارجی دومای دولتی روسیه نیز در این خصوص گفت: به نظر می رسد بر اساس گفته های اردوغان اهداف آنکارا از حمله به سوریه محقق نشد.

همچنین «ویکتور اوزروف» رئیس کمیته شورای دولتی روسیه در امور امنیتی و دفاعی در خصوص اظهارات اردوغان گفت: اظهارات احساسی اردوغان تاثیری بر روند تحولات در سوریه و روابط مسکو و آنکارا نخواهد داشت.لینک کوتاه: betanews.ir/news/395680

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم