کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
ایدز

سلامت آنلاین- پژوهشگر مرکز تحقیقات ایدز ایران هشدار داد: حدود ۱۳ و نیم درصد از معتادان تزریقی کشور به ایدز مبتلا هستند که از طریق سرنگ آلوده، ممکن است این بیماری را به سایر معتادان تزریقی هم منتقل کنند.

دکتر احمدعلی نقی در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: البته در گذشته تعداد معتادان تزریقی مبتلا به ایدز، حدود دو برابر آمارهای فعلی بود، اما با برنامه های پیشگیرانه و بهداشتی که انجام شد، حالا حدود ۱۳ و نیم درصد از این معتادان تزریقی، مبتلا به ایدز هستند.

وی تاکید کرد: اگرچه هم اکنون الگوی انتقال جنسی ایدز، بسیار شایع است، اما باید همچنان الگوی انتقال ایدز از طریق سرنگ آلوده را جدی بگیریم تا موج انتقال ایدز از طریق اعتیاد تزریقی مثل سالیان گذشته، شایع نشود.

این پژوهشگر حوزه ایدز خاطرنشان کرد: اعضای خانواده معتادان تزریقی هم به شدت در معرض خطر ابتلا به ایدز هستند، زیرا یک معتاد تزریقی و مبتلا به ایدز می تواند از طریق رابطه جنسی، بیماری را به همسرش هم منتقل کند. به همین دلیل، خانواده این افراد و مسئولان مرتبط باید این مساله را جدی بگیرند و حداقل اجازه ندهند که اعتیاد تزریقی به ایدز منجر شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395632

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم