خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: وزیر نفت امروز به بخش خبری ١٤ سیما می‌رود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس، بیژن زنگنه امروز  پنجشنبه، ١١ آذرماه با حضور در بخش خبری ١٤ سیما از شبکه یک درباره نتایج یکصد و هفتاد و یکمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که دیروز در وین برگزار شد و به دنبال آن توافق تاریخی اعضای این سازمان برای کاهش سقف تولید خود، توضیح می دهد.

اعضای اوپک در یکصد و هفتاد و یکمین نشست این سازمان برای نخستین بار از سال ٢٠٠٨ میلادی بر سر کاهش تولید نفت خام خود به اجماع رسیدند، از این رو توافق الجزایر اجرایی شد.

وزیران نفت و انرژی ١٤ کشور عضو اوپک پس از ساعت‎ها گفت‎وگو پشت درهای بسته به این جمع بندی رسیدند که برای بهبود قیمت و بهبود شرایط بازارهای جهانی نفت خام، سقف تولید خود را کاهش دهند.

در این نشست توافق شد که به مدت ٦ ماه از اول سال ٢٠١٧ میلادی اعضای اپک روزانه یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه از تولید خود بکاهند و مجموع آن را به ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه در روز برسانند و این منوط به همکاری کشورهای غیرعضو اوپک و کاستن روزانه ٦٠٠ هزار بشکه نفت از تولیدشان است.

در همین حال الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه دیروز پس از اعلام نتیجه نهایی نشست ١٧١ وزیران نفت و انرژی اوپک گفت: مسکو آماده است که به عنوان بخشی از توافق اوپک، تولید روزانه خود را در نیمه نخست سال ٢٠١٧ میلادی به تدریج ٣٠٠ هزار بشکه کاهش دهد. 

در پی توافق اوپک برای کاهش و تثبیت سطح تولید، عربستان تولید خود را ٤٨٦ هزار بشکه در روز کاهش می دهد.

وزیر نفت هم پیش از نشست ١٧١ اوپک، یکبار در تهران و بار دیگر در وین اعلام کرده بود: «اگر روح اقتصادی بر نشست وزیران نفت و انرژی عضو اوپک حاکم باشد ما خیلی زود به نتیجه می رسیم.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامههای عمومی | روزنامههای اقتصادی | روزنامههای ورزشی | سایر روزنامهها| هفتهنامه و ماهنامه | نشریات استانی


لینک کوتاه: betanews.ir/news/395576

خبر فوق مربوط به رسانهبی باک نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم