خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
بازگشت ستاره‌ی فراموش‌شده جشنواره‌ی بین‌المللی پام اسپرینگز امسال با اهدای جایزه‌ی ستاره‌ی بین‌المللی به نیکول کیدمن از او به خاطر بازی در فیلم «شیر» (lion) تقدیر خواهد کرد. «شیر» جدیدترین فیلم کیدمن 49 ساله است که از 25 نوامبر در آمریکا اکران شده‌است.

فیلم‌نت نیوز: جشنواره‌ی پام اسپرینگز که هرسال در شهر پام اسپرینگز ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شود، بیشتر به فیلم‌های مستقل آمریکایی بها می‌دهد. گفته می‌شود «شیر» یکی از همین فیلم‌هاست که کیدمن بعد از سال‌ها بازی جذابی در آن ارائه داده است.

مدیر این جشنواره، هارولد مزنر درباره‌ی اهدای جایزه‌ی ستاره‌ی بین‌المللی به نیکول کیدمن می‌گوید: «او یکی از بهترین و بااستعدادترین بازیگران زن دنیاست. نیکول کیدمن نقش‌های به یادماندی زیادی در فیلم‌هایی چون «ساعت‌ها»، «مولن روژ»، «کوهستان سرد»، «لانه‌ی خرگوش» و یک دوجین فیلم مطرح دیگر بازی کرده است. او در تازه‌ترین فیلمش، «شیر»، باز هم یک بازی شایسته‌ی تقدیر ارائه داده و در نقش سو بریرلی، زنی استرالیایی که سرپرستی دو پسر جوان هندی را به عهده می‌گیرد ظاهرشده است».

کیدمن پیش ‌از این در سال 2005 جایزه‌ی ویژه‌ی مدیر این جشنواره را دریافت کرده است. پیش از او هم جایزه‌ی ستاره‌ی بین‌المللی به خاویر باردم، هلن میرن و سرشا رونان اهداشده است.

«شیر» داستان یک پسربچه‌ی 5 ساله‌ی هندی را روایت می‌کند که در قطاری گم می‌شود و از خانه‌اش کیلومترها فاصله می‌گیرد. او مدتی در خیابان‌ها دوام می‌آورد تا اینکه یک زوج استرالیایی ( با بازی نیکول کیدمن و دیوید ونام) سرپرستی او را به عهده می‌گیرند. وقتی این کودک بزرگ می‌شود، تصمیم می‌گیرد به دنبال والدین گم‌شده‌اش برود و به خانه‌اش برگردد.

فیلم اقتباسی است از کتاب «راه طولانی تا خانه» نوشته‌ی سارو بریرلی که گارث دیویس کارگردانی‌اش کرده است. دیو پتل (بازیگر «میلیونر زاغه‌نشین») در نقش بریرلیِ بزرگ‌سال و سانی پاوار نقش بچگی‌های او را بازی کرده‌اند.

جایزه‌ی ستاره‌ی بین‌المللی جشنواره‌ی پام اسپرینگز قرار است طی مراسمی در روز دوشنبه، دوم ژانویه،  در مرکز جشنواره‌ی پام اسپرینگز واقع در شرق لس‌آنجلس به نیکول کیدمن اهدا شود.

علاوه بر کیدمن، قرار است به تام هنکس، کیسی افلک، روث نیگا و دیمین شزل کارگردان «لا لا لند» و ستارگان این فیلم، یعنی اما استون و رایان گاسلینگ، هم جوایزی در این دوره از جشنواره اهدا شود.

منبع: variety

(5)

مطالب مرتبط:

  1. کوتاه‌ترین نقش‌هایی که اسکاری شدند
  2. نیکول کیدمن وارد یک پروژه ماوراء‌الطبیعی شد
  3. کالین فارل و نیکول کیدمن با هم مقابل دوربین رفتند
  4. حضور ” نیکول کیدمن ” در یک فیلم دراماتیک+ پوستر فیلم

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395559

خبر فوق مربوط به رسانهفیلم نت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم