خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
شهردار ارومیه تهدید کرده است که اگر فدراسیون والیبال برای تیم ارومیه باخت فنی در نظر بگیرد طرح خروج از تیمداری را به شورای شهر ارائه خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای ارومیه، هواداران تیم بحران زده والیبال شهرداری ارومیه که عملکرد نه چندان مطلوب آن و حواشی متعددی که از ابتدای فصل دامن گیرش شده، اکنون با چالشی جدید و نگران کننده رو به رو شده اند. انحلال باشگاه!

چند هفته قبل، همزمان با آغاز لیگ برتر امسال بود که خبر احتمال باخت فنی تیم والیبال ارومیه روی خروجی پایگاه های خبری مختلف فرار گرفت. بر اساس آن چه که رسانه ها می گفتند، اگر فکری به حال بدهی باشگاه به سازمان لیگ نمی شد، باخت فنی 3 بر صفر در انتظار ارومیه بود. مشابه همان اتفاقی که بر سر صالحین ورامین آمد.

در این میان اما اظهارنظرهای مختلف و تحلیل های ضد و نقیضی که از سوی رسانه های مختلف سردرگمی هواداران را در پی داشت.

اما ماجرا از چه قرار است؟

بدهی چند سال باشگاه شهرداری ارومیه یکجا جمع شده و اکنون این باشگاه مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان به سازمان لیگ بدهکار است.

سازمان لیگ نیز پیش از آغاز مسابقات امسال اعلام کرده بود هر تیمی که بدهی خود تسویه نکند از حضور در مسابقات محروم خواهد شد. پس از گفت و گوهای فراوان مقرر شد شهرداری ارومیه در ازای مبلغ بدهی، چند قطعه زمین را با سازمان لیگ فدراسیون والیبال ظرف مدت 6 ماه تهاتر کند.

یکی از صورتجلسه های منتشر شده نشان می دهد شهرداری پذیرفته است جهت تضمین به موقع انجام تعهدات به فدراسیون ضمانتمامه بانکی بدهد.

با این شرط مشکل موقتا حل شد. اما تنها چند هفته بعد فدراسیون مدعی شد شهرداری ضمانتنامه بانکی را تحویل نداده است و در همین راستا احتمال باخت فنی تیم مطرح شد اما 27 مهر و در دقیقه 90 شهردار ارومیه در گفت و گو با یک رسانه محلی مدعی شد: بابت ضمانت نامه بانکی هیچ نگرانی وجود ندارد و مشکل حل شده است.

اما در هفته پنجم برد شیرین ارومیه در برابر پارسه تهران به کام هواداران متعصب این تیم تلخ شد و تصاویری از جمع آوری کارت بازی بازیکنان منتشر گشت که نشان می داد مشکل به قوت خود باقی است.

بازی هفته ششم تیم تحت الشعاع قرار گرفته بود، اما بار دیگر رایزنی ها در واپسین دقایق مشکل را حل کرد و تیم به میدان رفت.

حالا در هفته نهم لیگ ظاهرا صبر فدراسیون به سر آمده و می گوید اگر تا این هفته تعیین تکلیف نشود باخت فنی در انتظار تیم خواهد بود.

چند روز پیش بحث انحلال تیم مطرح شد و این خبر برای نخستین بار در شبکه خبر صدا و سیما زیر نویس شد.

اما سعید درخشنده در مصاحبه ای با شبکه خبر ضمن رد احتمال انحلال تیم اعلام کرد اگر اقدامات لازم صورت نگیرد بازی پنج شنبه این تیم لغو خواهد شد.

پس از انتشار این خبر اما شهردار ارومیه که این روزها در مشهد به سر می برد با ارسال پیامی اعلام کرده است اگر باخت فنی زده شود طرح خروج شهرداری از تیمداری مطرح خواهد شد.

وی همچنین گفته است: ما توافق کرده بودیم، پول هیئت و فدارسیون را در قالب تهاتر پرداخت کنیم، الان طلب ضمانتنامه می کنند که در تفاهم نیست، آن هم برای بخشی از مبلغ که قطعی نشده است.

در مقابل، فروزان، رئیس هیئت والیبال استان نیز این گونه به سخنان حضرت پور واکنش نشان داده است: حرف هایی که از قول شهردار در سایت های خبری و فضای مجازی در واکنش به عملکرد هیات والیبال استان گفته می شود صحت ندارد و بعید می دانم گفته شهردار باشد چرا که وی از تمام مستندات آگاه است. اما حتی اگر این خبر ها از قول شهردار باشد هیچ پاسخی تا روز پنجشنبه نمی دهم. در شرایط حاضر نباید به اختلافات و تنش ها دامن بزنیم .

اظهار نظر آقای شهردار واکنش های متعددی را در پی داشته است. بزرگترین کانال تلگرامی هوادارن والیبال ارومیه آن را به جمله فردی تشبیه کرد که می گوید قرض دارم اما آن را نمی دهم! کسی حرفی دارد؟!

همچنین بسیاری از کانال های تلگرامی و کاربران شبکه های اجتماعی علنی شدن این موضوع و درج زیر نویس و پخش خبر آن در شبکه خبر را توهین و آبرورریزی بزرگ برای والیبال شهر دانسته اند.

در این میان برخی رسانه ها که اهتمام ویژه ای در تبلیغ شهرداری دارند این روزها سعی می کنند بدون اشاره به ماجری بدهی، مشکل را طور دیگری وانمود کنند.

حال علی رغم نگرانی هواداران بعید نیست بار دیگر با کوتاه آمدن فدراسیون مشکلات موقتا حل شده و بازی فردای شهرداری ارومیه و صالحین برگزار شود. اما تا فکری به حال بدهی نشود سایه خطر باخت فنی همچنان تیم را تهدید خواهد کرد و همچنین سایه سنگین انحلال بر سر باشگاه و خروج از تیمداری که از جانب شهردار صورت گرفته است!

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395557

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم