خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
ترزا می آل خلیفه یک عضو مجلس علمای بحرین از سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین خبر داد.

"شیخ محمد خجسته" عضو هیئت مدیره مجلس علمای بحرین و عضو جمعیت الوفاق در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم از سفر قریب الوقوع "ترزا می" نخست وزیر انگلیس به بحرین خبر داد و تاکید کرد این سفر در حالی صورت می گیرد که موارد نقض حقوق بشر و سرکوب مخالفان و محاصره منزل شیخ عیسی قاسم توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه همچنان ادامه دارد.

وی توضیح داد: بر اساس بیانیه صادر شده از سفارت انگلیس در بحرین " ترزا می" هفته آینده و در روزهای 6 و 7 دسامبر (16 و 17 آذر) برای مشارکت در نشست شورای همکاری خلیج فارس در بحرین حضور خواهد داشت.

این عضو مجلس علمای بحرین با ابراز ناخورسندی از سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین گفت: در صورتی که "ترزا می" در این سفر به موارد نقض حقوق بشر و ادامه یافتن سرکوب کل شیعیان اشاره ای نکند می توان این اقدام انگلیس را پشتیبانی از رژیم آل خلیفه در سرکوب مردم دانست.

سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین در حالی صورت می گیرد که سرکوب شیعیان بحرین شدت گرفته و آل خلیفه با اتهامات واهی و با پشتیبانی عربستان و چراغ سبز انگلیس و آمریکا تابعیت "شیخ عیسی قاسم" بزرگترین نماد شیعیان را از او سلب کرده است تا این مسئله در سایه سکوت سازمان های حقوق بشری جهانی مقدمه ای برای اخراج شیخ عیسی قاسم از کشور باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395550

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم