کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین محمد طاهر گرایلی ظهر امروز (۱۱ آذر) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از نامگذاری دهه وقف تشریح، تبیین جایگاه سنت حسنه وقف برای رفع نیازهای آحاد جامعه است.

وی افزود: گستره نیت وقف به قدری زیاد است که همه افراد می توانند در صورت دلخواه نامشان را در لیست واقفان به ثبت برسانند اما گاهی برخی از افراد وقف را تنها مربوط به مساجد می دانند این در حالیست که تمامی افراد جامعه می توانند واقف باشند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: عرصه وقف میدان مقدسی است که برخی جهاد گونه با گذشت از سرمایه عمر خود مدال پر افتخار واقف بودن را کسب می کنند.

حجت الاسلام گرایلی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها می توانند در راستای رفع نیازهای جامعه در راستای مقوله وقف گام بردارند، ادامه داد: دهه وقف بهترین فرصت برای بیان ظرفیتها و دستاوردهای سنت حسنه وقف برای جامعه است که باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: یکی از برنامه های دهه وقف برگزاری همایش وقف و رسانه است که امسال در 15 آذرماه ساعت 18 در محل مجتمع ایثار شهرستان بیرجند با حضور بازیگر سینما و تلوزیون حمیدرضا پگاه برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: قرار است در همایش وقف و رسانه تعدادی از هیئت امنا، واقفین فعال و برتر سال 95 به همراه خبرنگاران فعال در حوزه وقف و رسانه تجلیل شود.

حجت الاسلام گرایلی افزود: ایجاد دغدغه و انگیزه نسبت به ارتقاء اگاهی مردم به آثار و برکات وقف در میان اصحاب رسانه ، ایجاد زمینه و آمادگی لازم در رسانه های استان خراسان جنوبی برای استفاده از ظرفیت رسانه ای برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و پوشش گسترده و مطلوب برنامه های وقف از دیگر اهداف برگزاری همایش وقف و رسانه است.

وی با بیان اینکه امسال 120 عنوان برنامه در دهه وقف در خراسان جنوبی در حال برگزاری است، بیان داشت: خراسان جنوبی از نظر تعداد اخذ سند در رتبه های خوب کشوری قرار دارد.

پایان پیام/70 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395530

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم