خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین:

ارتش مصر
یک منبع سیاسی آگاه در قاهره اعلام کرد که کارشناسان امنیتی مصر در سوریه و عراق حضور دارند و به همتایان خود در این ۲ کشور برای مبارزه با داعش مشورت می دهند.

به گزارش بی‌باک به نقل از روسیا الیوم، یک منبع آگاه سیاسی در قاهره از حضور نظامیان مصری در سوریه و عراق خبر داد.

در همین راستا، یک منبع سیاسی آگاه در قاهره که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: اخبار منتشر شده در خصوص حضور خلبانان مصری در سوریه کاملا دروغ است اما کارشناسان امنیتی مصر در سوریه و عراق حضور دارند و به همتایان خود در این ۲ کشور برای مبارزه با داعش مشورت می دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: اعزام کارشناسان امنیتی مصر به سوریه پس از سفر رئیس دستگاه اطلاعاتی سوریه به قاهره در ماه گذشته صورت گرفت. قاهره موضوع سوریه را بخشی از امنیت ملی خود به حساب می آورد و بیش از آنکه برای حمایت بشار اسد رئیس جمهور سوریه تلاش کند، در صدد است تا از کشور سوریه و نهادهای آن به ویژه ارتش حمایت کند.

این منبع سیاسی افزود: کارشناسان مصری در سوریه و عراق با کسب تجربه از مبارزه با تروریست ها و انتقال آن به خود مصر، به پیشرفت دستگاه های امنیتی مصر در مبارزه با گروه های تروریستی در صحرای سیناء کمک خواهند کرد؛ به ویژه اینکه برخی از محیط های سوریه و عراق از جمله حلب و موصل شبیه محیط های مصر هستند. همچنین شیوه مبارزه با تفکرات عناصر تروریستی نیز مشابه یکدیگر است.

گفتنی است، اخیرا «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر در سخنانی بر حمایت کشورش از ارتش های سوریه و عراق در نبرد با تروریسم تأکید کرد. همین امر نیز موجب انتشار برخی اخبار و گمانه زنی ها در خصوص اعزام نظامیان مصری به این دو کشور شد اما پس از آن «احمد ابوزید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر اخبار منتشر شده مبنی بر اعزام نظامیان مصری به سوریه را تکذیب کرد.لینک کوتاه: betanews.ir/news/395516

خبر فوق مربوط به رسانهموبایل می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم