خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تاوان چند لحظه هم‌نشینی با منوکسیدکربن + جدول وکیل ملت: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نسبت به خطرات قرارگرفتن در معرض گاز سمی منوکسید کربن به شهروندان هشدار داد.

سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا، درباره میزان خطر گازسمی منوکسید کربن و عوارض آن بر بدن اظهارکرد: گازمنوکسید کربن جزو سمی ترین گازهای موجود است که اثرات مخربی بر بدن انسان دارد و علاوه بر اینکه سبب مرگ افراد می شود، در صورت مسمومیت می تواند آسیب های جدی به مغز و دیگر اعضای بدن وارد کرده و موجب معلولیت نیز بشود.

وی با اشاره به میزان اثرگذار منوکسیدکربن بر بدن گفت: بیشترین میزان مجاز از این گاز که می تواند در محیط زندگی منتشر شود 9 پی پی ام است و اگر میزان به حدود 50 پی پی ام برسد در عرض هشت ساعت یعنی معادل زمان یک خواب شبانه می تواند بیشترین تهدید را برای بدن انسان داشته باشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه غلظت 400 پی پی ام از این گاز در عرض زمانی حدود سه ساعت می تواند منجر به مرگ انسان شود، افزود: با دو برابر شدن میزان این گاز سمی فرد در عرض زمانی حدود دو ساعت دچار تشنج شدید شده و جان خود را از دست می دهد.

ملکی اضافه کرد: اگر غلظت گاز سمی منوکسید کربن به 1600 پی پی ام برسد، کمتر از یک ساعت زمان لازم است تا فرد جان خود را از دست بدهد و غلظت 12800 پی پی امی این گاز نیز در عرض یک تا سه دقیقه سبب مرگ افراد می شود.

وی با بیان اینکه موارد اعلام شده، تاثیر این گاز بر بدن یک فرد بالغ است، اظهارکرد: این غلظت در مورد کودکان، سالمندان و افراد آسیب پذیر کمتر است و مقدار کمتر از آن می تواند منجر به مرگ یا معلولیت افراد شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران همچنین با اشاره به علائم و نشانه های گازگرفتی افزود: گازگرفتگی علامتی شبیه به سرما خوردگی و آنفلوانزا دارد و بسیاری از افراد با این تصور که دچار سرماخوردگی شده اند، شعله بخاری را افزایش داده و استراحت می کنند که متاسفانه همین موضوع آسیب پذیری آنان را افزایش می دهد.

ملکی با اشاره به سنسورهای تشخیص گاز منوکسید کربن، خاطرنشان کرد: توصیه می شود که شهروندان از این دستگاه ها در منازل خود استفاده کنند.

میزان اثرگذاری گاز منوکسید کربن بر بدن انسان

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395493

خبر فوق مربوط به رسانهوکیل ملت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم