جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
جاش ارنست،در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال امضا نکردن طرح تمدید «قانون تحریم‌های ایران» مصوب کنگره توسط رییس جمهوری آمریکا گفته است، باراک اوباما درصورت تصویب این طرح در سنا آن را مورد مطالعه قرار می دهد و سپس در خصوص امضا کردن آن تصمیم خواهد گرفت. پس از تصویب سنا، اوباما درباره امضای «قانون تحریم‌های ایران» تصمیم می گیرد به گزارش ایران خبر، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال امضا نکردن طرح تمدید «قانون تحریم های ایران» مصوب کنگره توسط رییس جمهوری آمریکا گفته است، باراک اوباما درصورت تصویب این طرح در سنا آن را مورد مطالعه قرار می دهد و سپس در خصوص امضا کردن آن تصمیم خواهد گرفت.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا روز گذشته گفت،طرح تمدید «قانون تحریم های ایران»برای ۱۰ سال در این هفته در صحن سنا به رای گذاشته می شود. این طرح پیشتر در مجلس نمایندگان با ۴۱۹ رای موافق و یک رای مخالف تصویب شده است. این قانون برای تمدید پس از تصویب کنگره نیازمند امضای رییس جمهوری آمریکا خواهد بود.

جاش ارنست در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره اظهارات میچ مکانل، درباره تمدید طرح «قانون تحریم های ایران» و احتمال امضا نکردن این مصوبه توسط باراک اوباما اظهار داشت: تاکنون بارها تاکید کرده ام که دولت (فعلی آمریکا) همچنان اختیارات گسترده ای دارد تا در صورت لزوم علیه حکومت ایران تحریم های اقتصادی اعمال کند و برای این چنین اقداماتی دلایل و موارد بسیاری وجود داشته است.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرده است: یکی مورد از آنها وقتی بود که مشاهده کردیم ایران درصدد توسعه برنامه موشک های بالستیک خود است که با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هماهنگ نبود. دیگر زمانی بود که ما اسناد صریحی از حمایت ایران از تروریسم مشاهده کردیم. یا زمانی که شواهد کافی از نادیده گرفتن حقوق بشر در ایران دیده شد. اینها مواردی است که بر پایه آنها ایران می توانست مورد تحریم قرار بگیرد و توسط دولت اوباما تحریم هایی علیه حکومت ایران و نهاد های آن اعمال شده است. چرا که ما در این حوزه ها نگرانی هایی داشته ایم.

جاش ارنست تصریح کرده است: دولت همچنان از اختیارات گسترده ای برای اعمال تحریم تازه علیه ایران برخوردار است.

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرده است: ما می دانیم این تمایل درکنگره وجود دارد که اختیارات رییس جمهوری را (در این زمینه) افزایش دهد. ما باید ببینیم که کنگره چه طرحی راتصویب خواهد کرد، بعد تصمیم گرفته می شود آیا رئیس جمهور قصد امضای آن را دارد یا نه.

در واکنش به این اظهارات جاش ارنست، یک خبرنگار از او پرسید، یعنی شما می گویید تصویب این طرح ضروری نیست، درست است؟

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ گفت: تاکنون بارها رییس جمهوری مصوبه های کنگره که به نظر وی تصویب آنها ضروری نبوده را امضا کرده است. اما در این مورد بهتر است از موشکافی بیشتر در خصوص اظهارات من درباره امضا کردن یا نکردن این (مصوبه) خودداری کنید. به هرحال باید دید که کنگره چه مصوبه ای خواهد داشت سپس اطلاع رسانی خواهیم کرد که آیا رییس جمهوری آن را امضا خواهد کرد یا نه.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395471

خبر فوق مربوط به رسانهایران خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم