خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمود واعظی، که به منظور شرکت در نمایشگاه باکو تل 2016 همراه مسئولان چندین شرکت تولیدکننده صنایع مخابراتی به جمهور آذربایجان سفر کرده بود دستاوردهای این سفر را در حوزه مخابرات و ارتباطات خوب توصیف کرد و گفت: با این سفر علاوه بر عقد تفاهم نامه در این زمینه، بستر همکاری های بخش خصوصی در حوزه مخابرات با بازارهای جمهوری آذربایجان نیز فراهم شد.
واعظی که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی طرف ایرانی را نیز عهده دار است با اشاره به اینکه در کمتر از یک ماه آینده کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در باکو برگزار خواهد شد، افزود: برای آماده سازی زمینه برگزاری این کمیسیون نیز در این سفر مذاکره و توافقات خوبی حاصل شد.
او حل مسائل بانکی در سریع ترین زمان را از جمله توافقات دو طرف عنوان کرد و با اشاره به افزایش 75 درصدی حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفت: در این سفر توافق کردیم که فهرست کالاهای صادراتی دو کشور به یکدیگر، تهیه و با ارائه تسهیلات کمرگی زمینه گسترش روابط تجاری افزایش یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مذاکره خود با همتای آذربایجانی درباره پیگیری روند ساخت کارخانه در دست احداث خودرو سازی ایران و جمهوری آذربایجان در نفت چالا و توافق در زمینه ساخت بیمارستان با همکاری دو کشور در باکو هم خبر داد و افزود: عملیات ساخت کارخانه داروسازی با مشارکت ایران نیز در زمان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی در سه هفته آینده در شهر سومگایت جمهوری آذربایجان آغاز خواهد شد.
او افزود: حل تمام مشکلات مربوط به ساخت پل ریلی مرزی و اتصال راه آهن های آستارا - آستارا هم در سه هفته آینده از دیگر توافقات دو کشور در این سفر بود و کمیته ای نیز تشکیل دادیم تا در زمینه فاینانس راه آهن رشت – آستارا فعال شود.
واعظی در مجموع نتایج این سفر را مثبت ارزیابی و اعلام کرد: کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در سه هفته آینده بخشی در باکو و بخش دیگرش در نخجوان برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395446

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم