کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
همان لحظه ای که همه معمولاً تلاش می کنند زودتر خودشان را برسانند تا بتوانند از مناصب اجتماعی چیزی بگیرند، امیرالمؤمنین آماده شد تا در بستر پیغمبر، بخوابد تا پیغمبر از شهر خارج شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، فایل تصویری فوق گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای است که در نمازجمعه سال ۶۸ ایراد شده است. متن این سخنان در ادامه آمده است؛

سیزده سال در کنار پیغمبر در سخت‌ترین مواقف، علی ابن ابیطالب علیه‌الصّلاة‌والسّلام ایستاد. بعد آن وقتی که سیزده سال رنج داشت به پایان می رسید، درست است که هجرت رسول اکرم هجرت از روی اجبار و ناچاری و زیر فشار قریش و مردم مکه بود، اما آینده‌ روشنی داشت. همه می دانستند که این هجرت مقدمه‌ کامیابی‌هاست، مقدمه‌ پیروزیهاست.

درست در آن‌جایی که یک نهضت از دوران محنت دارد وارد دوران راحتی و عزت می خواهد بشود، در همان لحظه که همه معمولاً تلاش می کنند زودتر خودشان را برسانند اگر بتوانند از مناصب اجتماعی چیزی را بگیرند، جایگاهی پیدا بکنند، در همین لحظه امیرالمؤمنین آماده شد تا در جای پیغمبر، در بستر پیغمبر، در شبی ظلمانی و تاریک بخوابد تا پیغمبر بتواند از این خانه و از این شهر خارج بشود.

توی آن شب، کشته شدن آن کسی که در این بستر می خوابد، تقریباً قطعی و مسلّم بود. این‌جور نبود که حالا چون من و شما قضیه را می دانیم، می دانیم که امیرالمؤمنین در آن حادثه به شهادت نرسید، بگوییم که آن‌جا همه می دانستند. نه‌خیر. مسأله این است که در یک شب ظلمانی در یک نقطه‌ معینی یک کسی بنا است کشته بشود، قطعی است. می گویند آقا، این آقا برای این‌که بتواند از این‌جا خارج بشود، باید کسی در آن‌ جا به جای او باشد تا جاسوس‌ها که نگاه میکنند، احساس کنند کسی در آن‌جا هست. کی حاضر است؟ این ایثار امیرالمؤمنین خود یک حادثه‌ی فوق‌العاده مهم است، اما زمان این ایثار هم بر اهمیت آن می افزاید. زمان کی است؟ آن وقتی که بنا است این دوران محنت به‌سربیاید. بنا است بروند حکومت تشکیل بدهند، راحت باشند. مردم مدینه - یثرب - ایمان آورده‌اند، منتظر پیغمبرند، همه این را میدانند. در این لحظه این ایثار را امیرالمؤمنین میک ند. هیچ انگیزه‌ شخصی باید در یک انسانی وجود نداشته باشد تا اقدام به یک ‌چنین حرکت بزرگی بکند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395427

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم