خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
visual-studio-for-mac

هم رسان: مایکروسافت اعلام کرد در حال ارائه ویژوال استودیو مخصوص مک به عنوان اولین محیط برنامه نویسی مایکروسافت است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، در اصل ویژوال استودیو مخصوص مک یک نمونه مخصوص سیستم عامل مک است که مشابه با نسخه ویندوزی ویژوال استودیو عمل می کند. اگر از کار در محیط توسعه ویژوال استودیو لذت می برید اما مجبور هستید از سیستم عامل مک استفاده کنید، لازم نیست دیگر نگران باشید. رابط کاربری این نسخه از ویژوال استودیو الهام گرفته شده اما باز هم شبیه به نسخه اصلی سیستم عامل مک است. این نسخه ویژوال استودیو مانند نسخه های ویندوزی آن دارای یک نسخه Visual Studio Code است که در صورت عدم نیاز به کل IDE(محیط یکپارچه توسعه نرم افزار) و در عوض نیاز به یک ویرایشگر مستقل و قدرتمند می توانید از این نسخه استفاده کنید.

Visual Studio-macbook-air-1
این نسخه ویژوال استودیو مخصوص شباهت های زیادی با دیگر اعضای خانواده ویژوال استودیو دارد. قابلیت Intellisense و refactoring این نسخه از پلتفرم Roslyn Compiler استفاده می کند، project system و موتور تولید آن از MSBuild استفاده می کند، همچنین ویرایشگر کُد آن از بسته های TextMate پشتیبانی می کند. این ویژوال استودیو از موتورهای دیباگ مشابهی برای Xamarin و اپلیکیشن های NET Core و دیزاینر های مشابه برای Xamarin.iOS و Xamarin.Android بهره می گیرد. در اواخر این ماه ویژوال استودیو مخصوص مک در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

منبع: geekygadgets

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395394

خبر فوق مربوط به رسانههم رسان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم