کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز پنجشنبه اعلام کرد: رئیس جمهوری روسیه، ماکسیم اورشکین معاون وزارت دارایی را به مقام وزیر توسعه اقتصادی منصوب کرد.
اورشکین در دیدار با پوتین در باره وضعیت اقتصادی روسیه گفت که این کشور بدترین وضعیت را پشت سر گذاشته است، ولی آهنگ رشد اقتصادی هنوز به اندازه کافی پرشتاب نیست.
وزیر منصوب شده توسعه اقتصادی افزود: سال آینده هدف اصلی اتخاذ مجموعه ای از تدابیر برای کاهش موانع محدود کننده رشد اقتصاد روسیه است تا امکان پیشرفت هر چه بیشتر فراهم شود.
اولیوکایف وزیر سابق توسعه اقتصادی روسیه 25 آبان ماه در چارچوب نظارت بر ایفای مسئولیت و به اتهام گرفتن دو میلیون دلار به عنوان رشوه در جریان یک معامله نفتی داخلی دستگیر شد و خبر آن نیز به صورت فوری انتشار یافت.
به دنبال این واقعه رئیس جمهوری روسیه طی حکمی اولیوکایف را به علت بی اعتمادی ایجاد شده به عملکرد وی عزل کرد.
اولیوکایف که سال های 1993 و 1994 دستیار معاون ایگور گایدار اولین نخست وزیر روسیه پس از فروپاشی سال 1991 بود، از سال 2000 تا 2004 نیز معاون وزیر دارایی و از آوریل 2004 تا جولای 2013 معاون اول بانک مرکزی شد و سپس از 24 ژوئن تا هنگام بازداشت مسئولیت اداره وزارت توسعه اقتصادی را بر عهده داشت.
اروپام 391** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395371

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم