خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

BMW با سرمایه گذاری بر روی فناوری های نو می خواهد با تسلا رقابت کند به همین دلیل گروه BMW اعلام کرده است که قصد دارد تا ده سال آینده ۵۰۰ میلیون یورو بر روی فناوری‎ های جدید در زمینه خودرو سرمایه گذاری کند.

این مبلغ برای پشتیبانی از استارت آپ ‎هایی که در زمینه‎ خودروهای بدون راننده و یا ناوبری فعالیت دارند، صرف می‎ شود.

BMW با سرمایه گذاری بر روی فناوری های نو قصد رقابت با تسلا را دارد

به نظر می ‎رسد BMW با سرمایه گذاری بر روی فناوری های نو ، پاسخی مستقیم به رشد سهم شرکت تسلا در بازار خودرو باشد. واحد I Ventures وابسته به بی ام و که در سال ۲۰۱۱ با سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری تاسیس شد امید اصلی این شرکت برای رقابت با تسلا به شمار می ‎رود.

دفتر اصلی این شرکت از نیویورک به سیلیکون ولی منتقل شده و مجوزهای بیشتری برای سرمایه‎ گذاری بر روی استارت آپ ‎ها به آن داده شده است. این واحد از BMW در نظر دارد در خارج از ایالات متحده و در قاره‎ های اروپا و آسیا هم به فعالیت بپردازد.

Peter Schwarzenbauer یکی از اعضای هیئت مدیره BMW اعلام کرده است که این روزها تمرکز این شرکت بیشتر بر روی محصولات استارت آپ ‎ها قرار دارد و به همین دلیل بیشتر اعضای این شرکت با توسعه واحد I Ventures موافق هستند. وی هم ‎چنین اشاره کرده که این زیرشاخه به صورت مجزا به فعالیت خود ادامه خواهد داد و تحت مدیریت Ulrich Quay و Uwe Higgen فعالیت خواهد کرد.

از زمان تاسیس BMW I Ventures تاکنون این شرکت بر روی ۱۵ استارت آپ مختلف سرمایه گذاری کرده است. از جمله آن‎ ها می ‎توان به استارت آپ RideCell در سان فرانسیسکو اشاره کرد که از فناوری ‎های توسعه داده شده توسط آن در قابلیت ReachNow بهره گرفته شده است. این قابلیت برای اشتراک گذاری خودرو در خاک ایالات متحده به کار می ‎رود.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.منبع: Businessinsider

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395305

خبر فوق مربوط به رسانه برسام می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم