خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
زهره زرشناس، ایرانشناس و عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کتاب «ادیان و مذاهب ایران باستان» را برای مطالعه به علاقه‌مندان دین و فرهنگ ایران باستان پیشنهاد داد. زرشناس: خواندن کتاب «ادیان و مذاهب ایران باستان» را به دوستداران دین و فرهنگ باستان توصیه می‌کنم زهره زرشناس، ایرانشناس و عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی درباره جدیدترین کتابش به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: کتاب «ادیان و مذاهب ایران باستان» به بحث درباره دین های ایران باستان و شامل دین زرتشتی، دین مانوی، زروانی، مزدکی و مهری می پردازد.

وی افزود: این کتاب از مقاله های متنوع تشکیل شده که برخی از آنها 70 تا 400 صفحه را دربرمی گیرند و هر مقاله از سوی استادان متخصص هر حوزه نوشته شده و علاوه بر تنوع مولفان، از منابع جدید نیز بهره گرفته شده است.

این ایرانشناس ادامه داد: «ادیان و مذاهب ایران باستان» کتاب تازه ای است و برای افرادی که علاقه مند به افزایش اطلاعات درباره دین های ایران باستان هستند منبع بسیار مفید و به روزی به شمار می آید.

نگاهی کوتاه به «ادیان و مذاهب ایران باستان»

اسناد و مدارک مکتوب کهن از بودن ادیان و مذاهبی دیرینه در ایران باستان و یا سرچشمه گرفتن آن ها از این خطه از جهان خبر می دهند. در کتاب حاضر از دین و آیین زرتشتی، کیش مهر، مانویت، باورهای زروانی و آیین مزدکی در پنج بخش مجزا و مستقل سخن رفته است.

نویسندگان در هریک از این بخش ها نظریاتی آورده اند که پژوهندگان عموما بر آن ها باور دارند و به موجب تفاوتی که در ویژگی های این ادیان و مذاهب است، درباره هریک در اندازه و ترازی خاص به تفاوتی که در ویژگی های این ادیان و مذاهب است، به بحث پرداخته اند.

کتاب «ادیان و مذاهب در ایران باستان» تالیف مشترک کتایون مزداپور٬ زهره زرشناس، فرزانه گشتاسب، مینا سلیمی، خسرو قلی زاده قلعه،.. ... [ودیگران]؛ ویراستاران فرنگیس پرویزی، مریم ربانی، در 598 صفحه، بهای آن با جلد ‏‫ ۲۵۰۰۰۰ ریال (گالینگور)؛ ‏‫۲۰۵۰۰۰ریال (شومیز) از سوی انتشارات سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت)‏‫ منتشر شده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395251

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری کتاب می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم