خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با یک روزنامه ایتالیایی حل و فصل نزاع سوریه را تنها به دست خود سوری ها امکان پذیر دانست. رویداد۲۴- «سرگی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که در جریان عملیات نیروی هوایی این کشور در سوریه خسارات زیادی به تروریست ها وارد شده است.
لاوروف در گفتگو با یک روزنامه ایتالیایی گفت: در جریان عملیات نیروی هوایی روسیه که به درخواست رسمی یک کشور عضو سازمان ملل متحد آغاز گردید توانستیم به تروریست هایی که به دلیل حمایت گسترده خارجی در سوریه ریشه دوانده اند تلفات زیادی وارد کنیم.
وی همچنین تاکید کرد که روسیه از زمان آغاز بحران سوریه همواره خواستار حل و فصل بحران از طریق راهکارهای سیاسی دیپلماتیک و گفتگوی جامع سوری ها بوده است.
لاوروف افزود: حل و فصل نزاع سوریه تنها به دست خود سوری ها ممکن است و ما در این راستا مجددا شرکای غربی و منطقه ای خود را دعوت می کنیم تا از تلاش های مهندسی ژئوپولتیک دست برداشته و با احترام گذاشتن به حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری سوریه برای تحقق مهمترین هدف که بازگرداندن زندگی در این کشور به روند مسالمت آمیز است سهیم شوند.
وی در عین حال افزود که تمام اقدامات مسکو در سوریه منطبق با قوانین بین المللی است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395227

خبر فوق مربوط به رسانهرویداد24 می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم