خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام حسن عباسیان، مدیر آستان مقدس امام زاده شعیب(ع) در مراسم شام غریبان امام الغربا علی بن الموسی الرضا(ع) که به همت هیأت صاحب الزمان(عج) در همین آستان برگزار شد، اظهار داشت: امام صادق(ع) فرمودند: شیعیان شما به ما منسوب هستید پس برای ما زینت و آبرو باشید نه مایه آبروریزی.

وی افزود: اعمال و رفتار شیعیان باید به گونه ای باشد که سایر ادیان به دین مبین اسلام گرایش یافته و جذب شوند، این مهم محقق نمی شود مگر اینکه همه حرکات و سکنات فرد شیعه بر اساس رفتار و اعمال ائمه اطهار(ع) صورت بپذیرد.

حجت الاسلام عباسیان درباره اینکه شیعه هم جاذبه دارد و هم دافعه، ابراز کرد: جاذبه شیعه در راستای هدایت مردم و دافعه او در راستای دفع دشمنی دشمنان صورت می پذیرد، اخلاق و رفتار شیعه واقعی گرایش مردم را به اسلام افزایش می دهد.

مدیر آستان مقدس امامزاده شعیب(ع) ایمان را بالاتر از اسلام دانست و بیان داشت: چهار رکن ایمان شامل توکل الی الله، رضا به قضای الهی، تسلیم در برابر امرش و واگذاری امور به او می شود و همه این مراتب ایمان در نهاد شیعه حقیقی وجود دارد.

وی درباره توکل الی الله و رضا به قضای الهی، گفت: شیعه در برابر مقدرات الهی راضی به رضای الهی است و تنها خشنودی خداوند برایش کفایت مهم است، انسان اگر به مقام رضا دست یابد روح و روان او در آرامش و آسایش قرار خواهد گرفت همچنین شیعه حقیقی هر عملی را که انجام می دهد تنها با توکل و امید به خداوند است.

حجت الاسلام عباسیان در پایان با اشاره به دیگر ارکان ایمان، خاطرنشان کرد: حضرت ابراهیم(ع) نمونه بارز تسلیم بودن در برابر مقدرات الهی است زمانی که خداوند به ایشان فرمان قربانی کردن حضرت اسماعیل(ع) را می دهد حضرت ابراهیم(ع) بدون هیچ شک و تردیدی از امر الهی اطاعت کرده و فرزند را به قربانگاه می برد و این عمل نشان از تسلیم بودن ایشان نسبت به اوامر الهی است و دیگر اینکه واگذاری امور به خداوند از خصوصیات شیعیان است./813/202/ب2

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395204

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم