خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
استاد حوزه علمیه کرمان تاکید کرد: اگر ما علاقمند و پایبند به مسائل دینی و استقلال کشور باشیم و بخواهیم کشورمان قدرتمند باشد یا حداقل برای نجات خود در این جنگ نابرابر، اقدام و دفاع کنیم باید ولایت فقیه را اصل بدانیم و تلاش کنیم نظر ولی فقیه را حاکم کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین احمد شیخ بهایی در گفتگو با ناب نیوز با تاکید براینکه مسئله ولایت فقیه رکن اساسی نظام ماست، گفت: ولایت فقیه ریشه در اعتقادات ما دارد و به عنوان نائب امام زمان (عج) به ولی فقیه نگاه می کنیم که حرف ایشان برای ما حجیت دارد وبرای مسئولین باید فصل الخطاب باشد و همه باید تلاش کنند تا مبانی و منویات ایشان را به منصه ظهور برسانند.

حاکم شدن نظر ولی فقیه؛ لازمه حفظ استقلال و اقتدار کشور در جنگ نابرابر با استکبار

این استاد حوزه علمیه عنوان کرد: از نظر سیاسی نیز استحکام نظام جمهوری اسلامی در سطح جهان به مسئله ولایت فقیه است؛ نظام های دموکراتیک و جمهوری در دنیا زیاد است اما آنچه جمهوری اسلامی را از بقیه ممتاز می کند، اسلامی بودن نظام است که مظهر آن ولایت فقیه می باشد.

وی با بیان اینکه امروز در عرصه بین الملل جنگ بین استکبار و انقلاب اسلامی مطرح است، اظهار داشت: قوام و نقطه ثقل جمهوری اسلامی، ولایت فقیه است لذا تمام هجمه ها براساس این شکل می گیرد تااین نقطه قوت را تضعیف نماید.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ بهایی تاکید کرد: اگر ما علاقمند و پایبند به مسائل دینی و استقلال کشور باشیم و بخواهیم کشورمان قدرتمند باشد یا حداقل برای نجات خود در این جنگ نابرابر، اقدام و دفاع کنیم باید ولایت فقیه را اصل بدانیم و تلاش کنیم نظر ولی فقیه را حاکم کنیم.

وی با اشاره به مسئله برجام خاطرنشان کرد: مسئولین براساس تفکرات و برنامه ریزی هایی که داشتند، وارد مذاکرات شدند؛ بنا نیست رهبر معظم انقلاب در تک تک مسائل جامعه ورود کنند چرا که این امر نه ممکن است و نه قانونی؛ هربخش مسئول مربوط به خود را دارد که باید با همفکری مسائل را حل نمایند.

به هشدارهای رهبری در زمینه برجام توجه نشد

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: وقتی معظم له دیدند تمایل مسئولین به سوی مذاکره است، رهنمود و راهکار ارائه دادند، خطوط قرمز را مشخص کرده و هشدارهای لازم را دادند اما متاسفانه همانطور که مسئولین امر هم گفتند، به هشدارهای ایشان توجه نشد و برخی خطوط قرمز زیرپا گذاشته شد.

وی افزود: رهبر انقلاب اخیرا نیز در یکی از دیدارهای خود به این امر اشاره داشتند که در این مسئله مهم، به ریزه کاری ها دقت نشد و با تصور اینکه هرروز تاخیر برای ما خسارت دارد، عجله کرده و برجام را تصویب کردند؛ هرچند همین را هم رهبری مشروط به شرایطی پذیرفتند و دائم پیگیر این شرایط بودند و می خواهند مسئولین به این نتیجه برسند که این موارد باید رعایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ بهایی یادآور شد: معظم له تاکید داشتند در صورت نقض برجام از سوی طرف مقابل، باید به شدت بااو برخورد کرد اما متاسفانه همانطور که دراصل برجام خطوط قرمز زیرپا گذاشته شد و علیرغم تلاش های بسیار دقت های کافی انجام نشد، راه های نفوذی در برجام ایجاد شده که باید مراقبت کنیم تا دشمن نتواند از این طریق به ما لطمه بزند که یکی از این موارد، همان بازی با کلمات است.

تبعیت از رهبری در رفتار مسئولین جلوه پیدا نمی کند/ اطاعت از نظرات قاطع رهبر نباید به گذر موکول شود

وی با اشاره به اینکه وقتی نقضی در برجام صورت می گیرد باید برخورد متقابل صورت انجام شود، ابراز کرد: متاسفانه در این زمینه آنطور که ملت انتظار دارند و باید در عمل دیده شود، تبعیت از حرف های مقام معظم رهبری جلوه پیدا نمی کند و حرف ایشان در برخی موارد زمین مانده است چرا که مسئولین بخاطر ملاحظاتی که دارند یا سوءمحاسباتی که دشمن با تبلیغات خود ایجاد کرده، گمان می کنند باید به گونه دیگری رفتار کنند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: به هرحال آنطور که لازمه برخورد یک ملت مستقل است صورت نمی گیرد؛ انتظار ملت این است که مسئولین گوش به فرمان رهبری باشند و وقتی که ایشان نظر خود را قاطع و صریح در موضوعی اعلام می کنند، نباید به اما و اگر و گذر زمان موکول شود و در نهایت دشمن نهایت استفاده خود را ببرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395181

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم