خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
حلب در معرض تبدیل شدن به قبرستانی بزرگ

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و امدادرسانی هشدار داد،‌ حلب در معرض تبدیل شدن به قبرستانی بزرگ از ساکنان این شهر قرار دارد.

به گزارش پارس نیوز،

«استفن اوبرین» معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و امدادرسانی هشدار داد شهر حلب که به دست شورشیان افتاده، می تواند به قبرستان بزرگی تبدیل شود.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بعد از آنکه نمایندگان بشار اسد رئیس جمهور سوریه و نمایندگان روسیه در نشست اضطراری شورای امنیت با نمایندگان بریتانیا و آمریکا مشاجره کردند، اوبرین گفت شرایط حاضر در حلب و ادامه جنگ علیه غیرنظامیان، این وحشت را به وجود آورده که قانون بین الملل محترم شمرده نمی شود.

وی در ادامه گفت «به خاطر انسانیت خواستار این هستیم که همه طرفین و همه کسانی که تاثیرگذارند، هرچه در توانشان است برای حفاظت از غیرنظامیان به کارگیرند و پیش از آنکه شرق حلب به قبرستان بزرگی بدل شود، امکان دسترسی به مناطق محاصره شده را فراهم کنند.»

روز چهارشنبه (دیروز) «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه طی ویدئو کنفرانس در نشست شورای امنیت اعلام کرد با اینکه تروریست ها و معارضان در شرق حلب به غیرنظامیان اجازه نمی دهند این مناطق را ترک کنند اما تا کنون 60 هزار نفر موفق به خروج از طریق گذرگاه های انسانی شده اند.

دی میستورا با بیان اینکه لازم است هرچه سریعتر راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه حاصل شود، گفت طی دو هفته گذشته افزایش حملات به شرق حلب باعث شد که نیروهای دولتی سوریه بتوانند 40 درصد از این مناطق را از معارضان پس بگیرند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395177

خبر فوق مربوط به رسانه پارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم