خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود، به جریان تصادف قطار اشاره و تصریح کرد:من از وقوع این حادثه بسیار متاسف هستم و شخصا معتقدم که وزیر راه باید استعفا بدهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "منبری ها" آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، شامگاه دوشنبه در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر گفت:قرآن کریم، صراحتا کسانی که تفرقه دینی درست می کنند را مشرک می نامد.

وی افزود:پیامبر مکرم اسلام(ص) نیز اختلافات دینی، قومی، نژادی و ... را نشانه بازگشت به جاهلیت معرفی کرده است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه دین مبین اسلام، بیش از هر آیین دیگری به کرامت انسان ها اهمیت داده است، اظهار داشت:اولین شخصیتی که در تاریخ بشریت، تامین اجتماعی را پایه گذاری و حتی تنها کسی برای سلامتی دشمنان خود نیز دعا کرده، حضرت علی(ع) است.

آیت الله عاملی تاکید کرد:هیچکدام از دین، پیامبر و امامان ما نیامده اند که با دنیا سر جنگ داشته باشند و هیچگاه هم شروع کننده جنگ ها نبوده اند و طبق نظر آن ها، نژادها و طوایف، هیچ فضیلت و برتری بر همدیگر ندارند، بلکه تقوای الهی است که انسان را گرامی می نماید.

وی اضافه کرد:ما باید اخلاق پیامبر(ص) را بیش از پیش برای جامعه بازگو کنیم، زیرا اگر اصول اخلاقی نبی مکرم اسلام در جوامع اجرایی شود، هیچ جنگ و خونریزی اتفاق نمی افتد؛ اما برخی استخدام عواطف می کنند و با این تحریکاتی که علیه یکدیگر درست می کنند، کل کشور را به هم می ریزند.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود، به جریان تصادف قطار اشاره و تصریح کرد:من از وقوع این حادثه بسیار متاسف هستم و شخصا معتقدم که وزیر باید استعفا بدهد.

آیت الله عاملی با بیان اینکه دو اطلاعیه ای که هر ساله در آستانه حج از سوی مقام معظم رهبری و مفتی اعظم عربستان صادر می شود، دو قرایت ۱۰۰% متفاوت از دین اسلام ارایه می کنند، خاطر نشان کرد:اطلاعیه امسال امام خامنه ای بسیار عجیب، محکم و مقتدرانه بود، به گونه ای که مفتی عربستانی نتوانست تحمل کند و تمام ایرانی ها را مشرک خواند.

وی در ادامه تاکید کرد:کسانی که به سفارت عربستان حمله بردند، کار بسیار بدی کردند. چرا که در پی این حرکت، مشرک خواندن ۸۰ میلیون انسان، بسیار بدتر است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: من از دولت و حوزه علمیه بسیار ناراحت و گلایه مندم که چرا پس از این ماجرا، نشست های فقهی و بین المللی برگزار نکردند و از کسانی که این تهمت را علیه ما روا داشته اند، نخواستند تا در حضور مردم دنیا، ادعای خود را اثبات کنند.

آیت الله عاملی در پایان به مذمت قومی گرایی و تعصب در اسلام و سیره پیامبر و امام علی(ع) نیز اشاره کرد و اذعان داشت:تفاخرهای نژادی، از سوی هر کس که باشد، نجاست روحی است و تعصب نیز، یکی از عواملی است که اسلام را به هم می ریزد و در اثر آن، بسیاری از احکام دینی تغییر داده شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395174

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم