خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
نظرسنجی: کدام فصل سال را برای سفر ترجیح می ‌دهید؟

هر چهار فصل سال، زیبایی خاص خودشان را دارند و هر کدام به دلایلی برای سفر مناسب هستند. شما کدام فصل سال را برای سفر ترجیح می دهید؟ با نظرسنجی این هفته ی کجارو، همراه باشید.

در نظرسنجی هفته ی قبل از شما در مورد نحوه ی ارتباط برقرار کردن با دیگران در سفرهای خارجی به کشورهایی که زبانشان را نمی دانید، پرسیدیم. نتایج این نظرسنجی را در نمودار زیر مشاهده می کنید.

نظرسنجی

در این نظرسنجی، ۵۹/۴۸ درصد آرا به زبان انگلیسی، ۱۶/۵ درصد به یادگیری جملات ضروری قبل از سفر، ۱۳/۹۲ درصد به نرم افزارهای آموزش زبان، ۵/۵۴ درصد به گزینه ی کمک گرفتن از یک همسفر و ۴/۵۶ درصد آراء هم به گزینه ی کتاب های راهنمای زبان اختصاص یافته است.

سوال این هفته ی نظرسنجی کجارو در مورد فصل مورد علاقه ی شما برای سفر است.

بهار

چهار فصل

بهار فصل رویش دوباره ی طبیعت و یکی از زیباترین فصل های سال است. در فصل بهار بهترین موقعیت برای سفر، تعطیلات نوروز است. تعطیلاتی دو هفته ای که فرصتی مناسب را برای سفرهای داخلی و خارجی فراهم کرده است. بسیاری از آژانس های مسافرتی، تورهای ویژه ای برای سفرهای داخلی و خارجی برای ایام نوروز در نظر می گیرند. علاوه بر تعطیلات عید، آب و هوای مطلوب هم باعث می شود که خیلی از افراد این فصل زیبا را برای سفر انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید:

 • ۱۰ جاذبه تفریحی در بهار
 • ۱۰ جشنواره ی شکوفه ی گیلاس

تابستان

چهار فصل

تابستان هم به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، فرصت بسیار مناسبی برای سفر است. به خصوص ماه آخر تابستان که هوا رو به خنک تر شدن می رود. در این فصل، سفر به مناطق کوهستانی بسیار طرفدار دارد و توصیه می شود. لذت کوه نوردی در کوهستان ها و پیاده روی در مسیرهای دیدنی با چشم اندازهای زیبا و انجام ورزش ها و تفریحات آبی در شهرهای ساحلی، از مزایای سفر در تابستان هستند.

بیشتر بخوانید:

 • ۱۰ مورد از بهترین اقامتگاه ها و هتل های تابستانی
 • ۱۵ جای رویایی در آسیا برای یک ماه عسل تابستانی
 • ۱۰ مقصد گردشگری تابستانی محبوب سال ۲۰۱۶ به انتخاب TripAdvisor

پاییز

چهار فصل

فصل پاییز شاید برای مسافرت خانواده ها مناسب نباشد چرا که فصل شروع سال تحصیلی است. اما مناظر زیبای پاییزی و هوای ملایم، شرایط را برای سفری به یادماندنی فراهم کرده است. خیلی از افراد ترجیح می دهند در این فصل زیبا سفر کنند و مناظر هزاررنگ پاییزی را از دست ندهند.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین شهرهای اروپا برای سفرهای پاییزی
 • ۱۰ مکان دیدنی در فصل پاییز که باید ببینید

زمستان

چهار فصل

شاید فکر کنید فصل زمستان برای سفر مناسب نیست. اما اگر از طرفداران ورزش های زمستانی باشید، این فصل را برای سفر از دست نمی دهید. سفر به مناطق گرمسیری و سواحل گرم و آفتابی می تواند خستگی روزمره را از شما دور کند و تجربه ای متفاوت باشد.

 • ۱۰ دلیل عمده برای سفر به اروپا در فصل زمستان
 • آمادگی برای سفرهای زمستانی (قسمت اول)
 • آمادگی برای سفرهای زمستانی (قسمت دوم)
 • آمادگی برای سفرهای زمستانی (قسمت سوم)

این هفته هم منتظر مشارکت شما هستیم.

برای شرکت در این نظرسنجی تا ساعت ۶ عصر روز چهارشنبه فرصت دارید.

کدام فصل سال را برای سفر ترجیح می ‌دهید؟

برچسب‌ها نظرسنجی

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395158

خبر فوق مربوط به رسانه کجارو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم