خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
بشار جعفری، نمایندۀ سوریه در سازمان ملل متحد بشار جعفری، نمایندۀ سوریه در سازمان ملل متحد

بشار جعفری، نمایندۀ سوریه در سازمان ملل متحد، از شورای امنیت این سازمان به خاطر اجازه دادن به نمایندگان سازمان های تروریستی در سوریه برای برگزاری یک نشست اضطراری انتقاد کرده است.

جعفری همچنین روز چهارشنبه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل از این که سه نفر از اعضای این شورا بدون هماهنگی با هیئت وی، پیش نویس یک قطعنامه را ارائه داده اند، ابراز تأسف کرد.

نمایندگان مصر، نیوزیلند و اسپانیا پیش نویس مذکور را تهیه کرده و خواستار برقراری آتش ‎بسی بشردوستانه و 10 روزه در شهر حلب در شمال سوریه شده اند.

شهر حلب در حال حاضر به عرصۀ جنگی تمام عیار میان نیروهای دولتی و گروه های تروریستی تبدیل شده است. این شهر از سال 1391 به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده که بخش غربی آن تحت کنترل سربازان سوری و بخش شرقی آن در تصرف گروه های تروریستی است. منطقۀ تحت تصرف گروه های تروریستی از 27 تیر در محاصرۀ نیروهای ارتش سوریه قرار دارد.

پیش نویس آتش ‎بس در حلب در حالی ارائه شده است که بر اساس تازه ترین گزارش ها، نیروهای ارتش سوریه دستاوردهای بزرگی در مبارزه با گروه های تروریستی معارضِ دولت در حلب یه دست آورده‎اند به طوری که در حال حاضر تروریست ها از تمامی مناطق شمالی حلب بیرون رانده شده اند و نیروهای ارتش سوریه چهارشنبه موفق شدند کنترل کامل منطقه ای در جنوب شرق حلب را نیز به دست گیرند.

جعفری با اشاره به این که گروه های تروریستی هنوز در سوریه فعال هستند و در حلب از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند، گفت: «زمان آن فرارسیده است که به این تئاتر سیاسی پایان دهید.»

ویتالی چورکین، نمایندۀ روسیه در سازمان ملل (عکس از خبرگزاری فرانسه)

ویتالی چورکین، نمایندۀ روسیه در سازمان ملل، نیز تأکید کرد متوقف کردن عملیات ضد تروریستی کمکی به وضعیت انسانی در سوریه نمی کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجۀ روسیه، چهارشنبه در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد بیشتر کمک های انسان دوستانۀ سازمان ملل به سوریه در اختیار عناصر مسلح از جمله تروریست های گروه موسوم به جبهه النصره قرار می گیرد.

چورکین گفت شورای امنیت باید دست از حمایت از گروه هایی که «مخالفان میانه رو» خوانده می شوند، بردارد چرا که ثابت شده است که اکثر آن ها با گروه های تروریستی و تکفیری متحد هستند.

مسکو مدت هاست که اعلام می‎کند گروه های به اصطلاح «میانه رو» مخالف دولت سوریه باید از مناطق تحت تسلط تروریست‎ها که هدف حملات هوایی جنگنده های روسیه قرار می گیرند، خارج شوند.

چورکین همچنین بریتانیا و فرانسه را به استفاده از تروریست ها برای سرنگونی دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، متهم کرد و گفت شورای امنیت سازمان ملل با برگزاری نشست اضطراری به دنبال نجات تروریست ها از شکست است.

مسکو از هشتم مهر سال 1394 به درخواست دولت سوریه و با هدف مبارزه با تروریسم حملات هوایی خود را علیه مواضع گروه های تروریستی در سوریه آغاز کرده است.

سوریه از سال 2011 (اواخر اسفند 1389) صحنۀ ناآرامی های مرگبار است. در این جنگ پنج ساله صدها هزار سوری جان خود را از دست داده و میلیون ها نفر از شهروندان این کشور جنگ زده آواره شده اند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395134

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم