خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 108
12-1-2016-8-36-53-am

تکنیک ساخت تجهیزات مختلف نظامی از توپ و ضدهوایی گرفته تا تانک، با کاغذ و مقوا و چوب، یک تکنیک قدیمی جنگی محسوب می‌شود و احتمالا می‌دانید که متفقین در جنگ جهانی دوم اصولا واحدی از هنرمندان برای این کار داشتند و با همین شیوه آلمان‌ها را بسیار گمراه می‌کردند.

یک تانک بادکنکی در جریان جنگ جهانی دوم:

12-1-2016-8-37-15-am

در جریان جنگ‌ها اول و دوم خلیج فارس هم نیروهای نظامی صدام، سعی می‌کردند با همین کار و سکوهای پرتاب موشک کاذب، ماهواره‌های آمریکا را فریب بدهند.

و حالا داعش،دست به تولید تانک‌ها چوبی زده است. نیروهای عراقی در جریان عملیات آزادسازی موصل، در دهکده‌ای در شمال این شهر، ساختمانی پیدا کردند که در آن انواع تجهیزات نظامی تراشیده شده از چوب، وجود داشت. در این محل مجموعا سه تانک و پنج خودروی زرهی بدلی پیدا شد.

ممکن است در وهله اول این شیوه، هنوز کارا به نظر برسد، اما باید بدانید که وقتی خلبان‌های بمب‌افکن‌ها با طیف فروسرخ به اهداف کاذب می‌نگرند، به خوبی می‌توانند تانک‌ها چوبی را از واقعی تمیز بدهند، چرا که موتور، اسلحه تازه شلیک کرده روی تانک و سرنشینان تانک، همگی در دید با طیف فروسرخ، به صورت نقاط داغ دیده می‌شوند.

همچنین تصاویر باکیفیت بالا،به خوبی بین تانک یکپارچه چوبی و یک تانک فلزی چندقسمتی، تفاوت قائل می‌شود.

منبع

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395126

خبر فوق مربوط به رسانه یک پزشک می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم