کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
افزایش ۱۰ درصدی قیمت نفت در بازار نیویورک

درپی توافق اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) درباره محدود کردن تولید نفت، ­بهای ­­نفت روز چهارشنبه در بازار نیویورک حدود 10 درصد افزایش یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما ؛ در بازار نیویورک بهای­ ­هر بشکه نفت وست تگزاس اینتر مدییت برای تحویل در ماه ژانویه با افزایش چهار دلار و 21 سنتی معادل نه و سی و یک صدم درصد به 49 دلار و 44 سنت رسید.

باب یاوگر ­از موسسه میزوهو سکیوریتیس ­گفت «اوپک به توافق رسید و این توافقی­ ­مستحکم است.» اعضای اوپک که هر شش ماه در وین گرد هم می آیند درباره کاهش تولید خود به توافق رسیدند و این تحولی بی سابقه بعد از 2008 میلادی به حساب می آید و به تردیدهای دو ماهه بعد از نشست الجزایر پایان می دهد.

اوپک آخر سپتامبر از تصمیم خود برای رسیدن به چنین توافقی خبر داده بود­ ­اما نوسان قیمت به دلیل شایعات کمابیش قابل تامل درباره توانایی و عزم کشورهای عضو سازمان در دادن امتیازهای لازم برای رسیدن به چنین توافقی ­­ادامه داشت. اعضای اوپک توافق کردند از اول ژانویه 2017 تولید روزانه نفت خود را یک میلیون و 200 هزار بشکه کاهش دهند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395115

خبر فوق مربوط به رسانه اقتصاد آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم