خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

بین الملل > اروپا - هیجان مرموز مردم روسیه در رابطه با انتخاب شدن دونالد ترامپ به سمت رئیس‌جمهور آمریکا هنوز فروکش نکرده ولی سیر نزولی آن قابل مشاهده است.

ایزوستیا: خوش‌خیالی درباره ترامپ ممنوع!

بین الملل > اروپا - هیجان مرموز مردم روسیه در رابطه با انتخاب شدن دونالد ترامپ به سمت رئیس‌جمهور آمریکا هنوز فروکش نکرده ولی سیر نزولی آن قابل مشاهده است.

به گزارش خبرآنلاین این مطلب را روزنامه ایزوستیا، نوشته و افزوده است: مردم روسیه تشنه محبت غرب بودند و به همین دلیل می خواهند از "ترامپ خودی" حمایت کنند. ولی در واقع چنین ترامپی وجود نداشته و این مساعی ماهیت منطقی و موجه ندارد. اما منطق امر این است:

باراک اوباما "رئیس جمهور امیدها"یی بود که امروز بر باد داده شده است. ترامپ هنوز "امیدبخش" است. سخنان انتخاباتی ترامپ نشان می دهد او می خواهد آمریکا را وادار کند به امور خودش مشغول شده و دیگر کشورها را به حال خود بگذارد. لیبی و سوریه ویران شده تنها کشورهایی نیستند که در این رابطه مطرح می شوند. در نتیجه دخالت های آمریکا بلغارستان از جریان جنوبی پرمنفعت محروم شد، ایتالیا و همچنین فرانسه و یونان از ضرورت پیوستن به مجازاتهای روسیه متضرر شدند.

اینکه آمریکا دیگر کشورها را به حال خود رها می کند البته خبر خوبی است. ولی به احتمال قوی مقاصد ترامپ عاقبت مشابه با مقاصد نیک اوباما خواهد داشت و امیدهای بسته شده به او بر باد خواهد رفت.

هیجان زدگی در روسیه پیرامون ترامپ ماهیت ساختگی و آشکارا ناسالمی دارد. البته خسته شدن همه از به اصطلاح "سرمشق دموکراسی" و دخالت آن در امور دیگر کشورها مفهوم است. ولی ما چرا باید خوشحال شویم؟ ترامپ و تیم او افراد واقع بین هستند.

آنها چون رؤسای صادق در وهله اول منافع کشور خود را رهنمود قرار می دهند که به هیچ وجه با منافع کشور ما یکسان نیست. قولهای انتخاباتی هم با واقعیت کاخ سفید یکسان نیست. بجا خواهد بود مردم روسیه شور و شوق خود را برای حمایت از کاندیداها و کشور خود بکار گیرند.

49261

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395112

خبر فوق مربوط به رسانهخبر آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم