خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
بتازگی گزارش سالانه مصرف‌کنندگان خودرو در زمینه قابلیت اطمینان‌بخشی به سرنشینان منتشر شده که با مشاهده آن می‌توان به وجود شگفتی‌هایی پی‌برد. نتایج این گزارش به خودروسازان امکان می‌دهد نسبت به برنامه‌های تولید محصولات خود در آینده نگاه بهتری داشته باشند و با استفاده از داده‌های این گزارش بتوانند ضعف‌ها و مشکلات موجود در تولیدات خود را که گاه از چشم بازرسانشان نیز پنهان مانده است، برطرف کنند تا در گزارش‌های سال‌های پیش رو شاهد به دست آوردن رتبه‌های بالاتری باشند.

گزارش سالانه مصرف کنندگان امسال از بین 500 هزار گزارش استخراج شده که در بین آن شاهد حضور 300 پلاک فردی نیز هستیم و در آن مشترکان این طرح نظر خود را نسبت به خودروهای خریداری یا اجاره شده بیان کرده اند. در این گزارش با استفاده از معیارهای مشخص، میزان اطمینانی که محصول هر کمپانی به سرنشینان خود انتقال می دهد، ارزیابی می شود.

هوندا

رتبه 10

57 امتیاز

برخلاف گزارش سال گذشته، شرکت هوندا با ده امتیاز کاهش روبه رو شده و با کسب 57 امتیاز رتبه دهم این فهرست را به دست آورده است. در گزارش سال گذشته رتبه هشتم به این خودروساز تعلق گرفته بود. صاحبان این برند و کسانی که از محصولات این شرکت استفاده کرده اند نسبت به سیستم های سرگرمی و موانعی که در سیستم انتقال قدرت آن وجود داشته اعلام نارضایتی کرده اند. نکته شگفت انگیزی که از نتایج این گزارش به دست می آید این است که اغلب شرکت کنندگان مدل سیویک را نسبت به دیگر محصولات این خودروساز توصیه کرده اند.

ب ام و

رتبه 9

57 امتیاز

شرکت ب ام و از نظر میزان اطمینان پذیری استفاده کنندگان توانسته همانند هوندا به 57 امتیاز دست پیدا کند. این خودروساز نیز در مقایسه با رتبه بندی سال گذشته به انتهای فهرست نزدیک شده و در جایگاه نهم قرار گرفته است. این خودروساز آلمانی در حالی در این گزارش شرکت کرده است که هشت نمونه از محصولاتش در نظرسنجی شرکت کرده اند و استفاده کنندگان از این محصولات میزان اطمینان پذیری سری I3 و X5 را نسبت به بقیه محصولات ب ام و بالاتر دانسته اند. با بررسی گزارش های ارسالی، به نظر می رسد این دو محصول نسبت به گذشته با پیشرفت های قابل ملاحظه ای روبه رو بوده و توانسته اند قابلیت های اطمینان پذیری خود را بهبود ببخشند.

اینفینیتی

رتبه 8

62 امتیاز

شرکت خودروسازی اینفینیتی که بازوی لوکس شرکت نیسان ژاپن به شمار می آید موفق شده با 16 رتبه ارتقا به مقام هشتم این جدول دست یافته و 62 امتیاز به دست بیاورد. در این نظرسنجی چهار نمونه از خودروهای اینفینیتی شرکت کرده اند و عمده نکاتی که به آن اشاره شده اشکالاتی است که در تغییر حالت کیسه هوای ایمنی این خودرو به وجود آمده است. مدل Q70 به عنوان بهترین نمونه از این شرکت موفق به کسب 91 امتیاز و QX60 نیز با گرفتن 33 امتیاز در پایین ترین رده قرار گرفته است.

هیوندای

رتبه 7

66 امتیاز

خودروساز کره ای هیوندای که با بهره گیری از نمونه سانتافه بتازگی به این فهرست اضافه شده، با استفاده از همین خودروی تولیدی و استفاده از نام تجاری نسبتا مطرح خود دو پله ارتقا را تجربه کرده و در مقام هفتم قرار گرفته است. این خودروساز با هشت مدل تولیدی در این نظرسنجی شرکت کرده و به طور متوسط امتیاز 66 را در قابلیت های اطمینان سرنشین به دست آورده است.

مزدا

رتبه 6

68 امتیاز

مزدا که یک شرکت خودروساز مطرح دیگر ژاپنی است نیز با دو رتبه کاهش به مقام ششم دست پیدا کرده است. مزدا نیز با پنج مدل تولیدی خود در این گزارش حاضر بوده است. هرچند هیچ کدام از تولیدات این خودروساز از سوی مصرف کنندگان توصیه نشده است، اما آنها به هیچ نکته منفی ای نیز در این زمینه اشاره نکرده اند.

کیا

رتبه 5

69 امتیاز

کیا که یکی دیگر از خودروسازان مطرح کره ای است توانسته از نام تجاری خواهر خود یعنی هیوندای در نظرسنجی اعتماد سالانه بهتر ظاهر شود و محصولات این شرکت توانسته اند مقرون به صرفه تر به نظر بیایند. جیک فیشر، مدیر بخش گزارش های مصرف کنندگان از آزمایش خودرو در این زمینه گفته است: «کیا اتومبیلی است که کمی بهتر از هیوندای عمل کرده است.» به اعتقاد بسیاری از کارشناسان علت صعود این خودروساز این است که کیا با تعداد کمتری از محصولات خود در این نظرسنجی شرکت داشته است. این در حالی است که بسیاری دیگر اعتقاد دارند کیا موفق شده اشکالاتی را که در محصولات سال های گذشته خود وجود داشته برطرف کند. این شرکت امسال موفق شد با یک رتبه افزایش به مقام پنجم جدول صعود کرده و با بررسی هایی که از چهار مدل تولیدی آن صورت گرفته 69 امتیاز کسب کند.

آئودی

رتبه 4

71 امتیاز

این خودروساز معروف آلمانی نیز نسبت به سال گذشته در این نظرسنجی با مشکل روبه رو بوده و از جایگاه سوم به چهارم نزول پیدا کرده است. در نظرسنجی میزان اطمینان پذیری تولیدات این خودروساز دو مدل Q3 و Q7 ثابت کرده اند که قابل اعتماد هستند، اما A3 که از دیگر محصولات آئودی به شمار می رود به رتبه زیر متوسط رضایت داده و مصرف کنندگان این خودرو حاضر نشدند آن را به دیگران توصیه کنند. در مجموع آئودی موفق به کسب 71 امتیاز شده و انتظار می رود تیم تحقیقاتی این شرکت برای رفع مشکلات مطرح شده از سوی مصرف کنندگان، نسخه آینده A3 را بدون نقص به بازار عرضه کند.

بیوک

رتبه 3

72 امتیاز

برخلاف بیشتر محصولات مورد مطالعه در این نظرسنجی شرکت بیوک موفق شده پله های ترقی را در سال جاری طی کند. هسته مرکزی محصولات این شرکت به بلوغ نسبی دست پیدا کرده و اغلب مشکلات آن که ناشی از نوع آلیاژ فلز به کار گرفته شده در بدنه تولیداتش بود برطرف شده است. این خودروساز آمریکایی با سه محصول خود در نظرسنجی شرکت داشته و ارتقای سطح اطمینان پذیری محصولات آن می تواند تاثیر مثبتی بر نام تجاری آن در آینده این شرکت باشد. امسال همه محصولات بیوک نمره قابلیت اطمینان را از سوی مصرف کنندگان به دست آورده اند و به این ترتیب مجموع امتیازات شرکت بیوک به 75 افزایش یافته است.

تویوتا

رتبه 2

78 امتیاز

جای تعجب زیادی نیست که در دو سال متمادی این شرکت خودروساز ژاپنی توانسته است به رتبه دوم این نظرسنجی دست پیدا کند. در نظرسنجی امسال 12 مدل از تولیدات این خودروساز شرکت داشتند و در مجموع نمره قابلیت اطمینان برای تویوتا به عدد 78 رسیده است. تویوتا با بازطراحی تاکوما که در سال گذشته نتوانسته بود نمره قابل قبولی در جلب اعتماد مصرف کنندگان به دست بیاورد، نقش مهمی در حفظ مقام خود در این جدول داشت. همچنین تویوتا با استفاده از روش های امتحان شده، صحیح و با حفظ رویکرد تکاملی در ساخت محصولات جدید خود که همچنان به طراحی های محافظه کارانه وفادار مانده است موفق به کسب 78 امتیاز از سوی مصرف کنندگان محصولات خود شده است.

لکسوس

رتبه 1

89 امتیاز

و اما رتبه اول این نظرسنجی در اختیار شرکتی قرار گرفته است که سال هاست در بخش ساخت خودروهای لوکس تویوتا فعالیت می کند و در این زمینه محصولات متنوعی نیز برای سلیقه های مختلف عرضه کرده است. عنوان قابل اعتمادترین خودرو در حالی به این شرکت اعطا شده که 9 مدل از خودروهای این شرکت در طرح مذکور شرکت داده شده بودند. یکی از بزرگ ترین اقدامات هر دو شرکت تویوتا و لکسوس برای حفظ مشتریان خود در جهان و توجه به نظرات آنها، بررسی سالانه و مداوم نتایج طرح اعتماد پذیری محصولات خود به طور مداوم است.

مترجم: محمدرضا نجفی

جام جم

منبع: autoguide.com

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395065

خبر فوق مربوط به رسانه جام جم آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم