خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تهران / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ 1395/09/11
وزیر امور خارجه ایتالیا روز چهارشنبه بر حمایت دائمکشورش از عراق در شرایط کنونی جنگ با تروریسم یا در مرحله بعد از آن تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی کویت از رم ، وزارت امور خارجه ایتالیا در بیانیه ای اعلام کرد پائولو جنتیلونی در دیدار از قبل اعلام نشده با ابراهیم الجعفری همتای عراقی خود گفت: « ایتالیا به حمایت از عراق در جنگ با تروریسم و به کمک به این کشور در مرحله بازسازی ادامه می دهد.»
بر اساس این بیانیه جنتیلونی خطاب به الجعفری افزود: « ما در زمان کنونی­ که نبرد آزاد سازی موصل ادامه دارد در کنار شما ( عراق ) ایستاده ایم و در عملیات برقراری ثبات و آرامش در مرحله بعد از شکست داعش نیز با شما ( عراق ) خواهیم بود.»
وزیر امور خارجه ایتالیا اظهار داشت کشورش به حمایت از عراق و ( به اصطلاح ) ائتلاف بین المللی ضد داعش تحت فرماندهی آمریکا متعهد است و این کمک ها شامل بازسازی سد موصل ، آموزش پلیس محلی و مشارکت در بازگرداندن ثبات و آرامش به مناطق آزاد شده از اشغال تروریست ها می شود.
وزیر امور خارجه عراق نیز گفت: « گفتگو با همتای ایتالیایی وی بر تازه ترین تحولات عملیات نظامی برای آزاد سازی موصل و ساختار سیاسی در مرحله بعد از شکست داعش متمرکز بود.»
الجعفری پیروزی در موصل را پیروزی برای همه از جمله ایتالیا توصیف کرد.
104 / 142­
­

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395060

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم