خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
شمال شهر تهران خط مقدم جنگ نرم است/ هنوز قدیمی ها با جوانان امروز دم خور نشده اندفردی که سال ها در منطقه شمال شهر تهران، حنجره اش را به دل عاشقش سپرده و دارد کم کم مو هایش را در جلسات ائمه اطهار(س) سفید می کند.

به گزارش سینماخبر،جوانان فراوانی پای به عرصه مداحی می گذارند و رویای پیر غلامی اهل بیت(ع) را در سر دارند، اما عده ی محدودی از این جوانان، راه مداحی را پیدا می کنند و در اوج شهرت، جایگاه خود را حفظ می کنند .


محمد حسین پویانفر، از این دسته جوانان است. فردی که سال ها در منطقه شمال شهر تهران، حنجره اش را به دل عاشقش سپرده و دارد کم کم مو هایش را در جلسات ائمه اطهار(س) سفید می کند.
از این رو سراغ این مداح جوان رفتیم، از حال هوایش جویا شدیم و با وی به گفتگو نشستیم.

در چه روز هایی از سال هیئت برگزار می کنید؟
ما سعی می کنیم، در اکثر مناسبت های مذهبی هیأت برگزار کنیم و خدا رو شکر که با وجود شرایط فرهنگی که نامناسب است، جوانان مان خیلی پر شور از این هیئا ت استقبال می کنند.
شرایط نامناسب فرهنگی؟
به هر حال دشمنان اسلام دارند، جوانان ما را به مسیری که خودشان می خواهند، می برند و ما هم حواسمان آن طور که باید نیست.
به نظر شما مشکل از کجاست و باید چه کار کرد؟
به نظرم در جامعه فرهنگیمان دچار شعار زدگی شده ایم. این هزینه هایی که صرف تبلیغات میدانی می شود که البته لازم هم هست را باید به همان اندازه یا بیشتر از آن صرف کارهای زیربنایی کنیم. البته باز هم می گوییم که شعائر مذهبی، باید با شکوه اقامه شود.

یعنی فرهنگ سازی را امری دولتی می دانید؟
مردم ما در هر طیف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و غیره ای که هستند، یک نکته مشترک دارند و آن هم دوست داشتن امام حسین (ع) است. کسانی مانند مدیران فرهنگی کشور که فعالیت های کلان فرهنگی انجام می دهند، باید روی این نقطه اشتراک سرمایه گذاری کنند و بدانند که قطعا نتیجه می گیرند. من به عنوان یک جوان ایرانی تصور می کنم که دشمن هم متوجه این نقطه اشتراک شده و برای نابودی آن تلاش می کند. باید به جای دامن زدن به اختلاف ها، به نقاط اشتراک مردم دامن بزنیم.
چگونه می شود این نقاط مشترک را فعال تر کرد؟
برای مشاهده ادامه گفتگو اینجا کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395004

خبر فوق مربوط به رسانهسینما خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم