جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
وزیر دادگستری گفت: غرب باید به تعهد خود در مورد برجام عمل کنند و در غیر این صورت منتظر پاسخ جمهوری اسلامی باشند. به گزارش عصر امروز، مصطفی پور محمدی بعدازظهر امروز در مسجد محمدی کاشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام رضا (ع) اظهار داشت: طبق فرمایش امام رضا (ع) هرکس که کلام اهل بیت (ع) را بشنود و آن را تبلیغ کند شامل دعای اهل بیت (ع) می شود و هرکس زیبایی کلام اهل بیت (ص) را درک کند به سمت آن ها می آید.


وزیر دادگستری افزود: کلام اهل بیت ابهامات را برطرف و نیازهای مردم را رفع می کند، کلام اهل بیت زیبا است و منظور از این زیبایی، کلام موزون نیست، مردم تشنه مهارت و کلام اهل بیت (ع) هستند و دنبال کردن کلام اهل بیت به پول و زرق و برق و فریب نیازی ندارد.


پورمحمدی با بیان اینکه باید در مجالس عزا حرف های ائمه معصومین به خوبی منتقل شود، خاطرنشان کرد: روضه طبع انسان را لطیف و قلب انسان را پاک می کند در حالی باید مقدمه روضه با سخنان اهل بیت (ع) آغاز شود تا راه ائمه اطهار (ع) را درک کنیم.


وی امام رضا (ع) را بنیان گذار فرهنگ امامت دانست و تصریح کرد: امام رضا (ع) در حوزه ولایت و امامت به یک بحث جدی وارد شدند زیرا مردم نیاز به یک رهبر ولایی و امام دارند و آن حضرت نیز به این مهم پرداختند در حالی که جامعه بدون رهبر خیر و شر خود را تشخیص نمی دهد و سر درگم است و در این راستا با انتشار این فرهنگ توسط امام رضا (ع) مامون مجبور شد تا مانع گسترش فرهنگ امامت شود و آن حضرت را محدود کرد.


وزیر دادگستری ابراز داشت: در طول تاریخ مستکبرین از انتشار حرف حق جلوگیری می کردند و با روش های متفاوتی همانند حمله، جنگ و دست چدنی و دستمال مخملی و غیره به جلوگیری از انتشار این مهم دست می زنند اما امروز به برکت ائمه اطهار، جلوه خاصی از ولایت در کشور خودنمایی می کند.


پورمحمدی دلیل کشتارها در منطقه را خاموش کردن ندای انقلاب دانست و گفت: دلیل تمامی این کشتارها ایران است و از هر اقدامی در این راستا دریغ نمی کنند.


وی ضمن اشاره به بد عهدی آمریکا در مورد اجرای برجام توسط غربی ها افزود: آن ها باید به تعهد خود در مورد برجام عمل کنند و در غیر این صورت منتظر پاسخ جمهوری اسلامی باشند.


وزیر دادگستری با بیان اینکه دشمن می داند راه انقلاب پرشکوه است، اظهار داشت: شکوه و عظمت انقلاب اسلامی در گرو نثار خون شهیدان است و خداوند در دفاع از مومنین وعده داده است در حالی که امروز هیچ کس از ایران حمایت نمی کند و با این وجود عزت ایران روز به روز افزایش پیدا می کند.


پورمحمدی با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: طبق حدیثی از امام رضا (ع) دین انسان با سه عمل کامل می شود؛ دین شناسی، برنامه ریزی داشتن در زندگی و مقاومت در برابر مشکلات و با این اعمال دین یک فرد کامل شود.


وی در ادامه به تشریح این حدیث امام رضا(ع) پرداخت و تاکید کرد: نخستین ویژگی که امام رضا(ع) به آن تاکید دارد دین شناسی است و اکنون می بینیم که صهیونیست کمتر از داعش به اسلام ضربه زد زیرا داعش دین را به جنگ دین می فرستند و اگر مردم دین شناس نباشند گمراه می شوند.


وزیر دادگستری دومین عمل در حدیث امام رضا(ع) را برنامه ریزی داشتن در زندگی معرفی کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در سطوح اجرایی، دستگاه ها و مردم وجود دارد عدم وجود برنامه ریزی است و این مورد آسیب های جدی به همراه دارد.


وی خاطر نشان کرد: امام هشتم شیعیان مقاومت در برابر مشکلات را سومین عمل فرد برای کاکل شدن دین فرد عنوان می کند و در این راستا کشوری که ادعای عزتمندی دارد باید در برابر مشکلات مقاوم باشد و در برابر مشکلات داخلی و خارجی صبر کند و برنامه ریزی داشته باشد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394977

خبر فوق مربوط به رسانهعصر امروز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم