کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 108
تسهیلات رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از عدم تخصیص اعتبارات در راستای اجرای کارآفرینی خبر داد و گفت: سهم استان اصفهان ۶۰ هزار نفر برای کارآفرینی در منازل و ایجاد مشاغل خانگی بود اما در سال جاری هیچ‌گونه تسهیلاتی به این امر اختصاص داده نشد.

اسرافیل احمدیه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در توانمندی و رشد کشور اظهار داشت: از زمانی که تحریم ها علیه ایران صورت گرفت همه مسئولان به فکر تقویت توانمندی ها بودند تا به نداشته ها دست یافته و بتوانیم اقتصادمان را بدون چشم داشت به مساعدت های خارجی به پیش ببریم.

وی افزود: البته در زمینه هایی که به کمک برخی از کشورها نیاز باشد از آنان استفاده می کنیم اما در هر جایی که شاهد ناسازگاری از سوی آنان باشیم باید بتوانیم بر روی پای خود بایستیم و مستقل و خودکفا راه پیشرفت را سپری کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت صنایع در دستور کار ما قرار دارد تصریح کرد: با توجه به رکودی که ایجاد شده رسیدگی به صنایع در دستور کار قرار دارد به همین منظور تسهیلات و اعتباراتی در راستای راه اندازی واحدهای تولیدی اختصاص داده شد.

وی با اشاره به اهمیت صادرات در ارتقای کیفیت تولیدات داخلی بیان کرد: افزایش صادرات سبب ارتقای کیفیت تولیدات می شود زیرا تولید با کیفیت پایین در بازارهای جهانی خریدار ندارد.

احمدیه تسخیر بازارهای بین المللی را در اشتغال زایی مؤثر دانست و گفت: کمیت و تعداد تولیدات باید افزایش یابد و به 100 درصد برسد تا بازارهای بین المللی را تسخیر کنیم و با تولید بیشتر اشتغال و رفاه بیشتر برای مردم فراهم شود.

وی با اشاره به کاهش قیمت نفت افزود: در حال حاضر در قیمت نفت رکود وجود دارد، تورم مهار و هدف گذاری سخت شده بنابراین باید بتوانیم از تکنولوژی ساخت دستگاه ها برخوردار شویم و به توانمندی روز و رقابت در بازار جهانی مسلح شویم تا در میدان رقابت جایگاه خوبی داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از افزایش 6 درصدی صادرات خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری باید بیش از 10 میلیارد دلار از محل صادرات به دست آوریم که با افزایش 6 درصدی نسبت به سال گذشته روبه رو بوده ایم که باید تلاش بیشتری شود.

وی با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات در راستای اجرای طرح های کارآفرینی در اصفهان خاطرنشان کرد: سهم استان اصفهان حدود 60 هزار نفر برای کارآفرینی در منازل و ایجاد مشاغل خانگی بوده اما در سال جاری هیچ گونه تسهیلاتی به این امر اختصاص داده نشده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394961

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم