خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری، رییس مؤسسه روایت سیره شهدا همزمان با شام غریبان امام رضا(ع) در جمع زائران و مجاوران حرم رضوی اظهار کرد: یکی از مشکلات و بیماری های جامعه امروز، سرگردانی است که قرآن از آن با عنوان ضلالت یاد می کند.

وی با بیان این که ما در نماز از خداوند می خواهیم ما را به راه مستقیم هدایت کند، گفت: آن هایی که در راه مستقیم نیستند، یا در مقابل صراط مستقیم که همان دشمنان اهل بیت(ع) هستند قرار دارند و یا در سرگردانی و ضلالت به سر می برند.

حجت الاسلام ماندگاری تصریح کرد: سرگردانی و ضلالت به این معناست که انسان چند قدم در یک مسیر و سپس چند قدم بر خلاف جهت همان مسیر حرکت کند و به عبارتی در مکان اولش ثابت بماند.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا ادامه داد: ما در این ایّام عزاداری و در مجالس و مناسبت های غم و شادی اهل بیت(ع) و یا با نماز اول وقت و به جماعت در صراط مستقیم گام بر می داریم اما زمانی از سرگردانی و ضلالت نجات پیدا می کنیم که در کاسبی ها، ارتباطات و سایر ابعاد زندگی هم در مسیر مستقیم حرکت کنیم.

حجت الاسلام ماندگاری تأکید کرد: رشوه گرفتن در ادارات، مدیرانی که صد برابر کارمندانشان حقوق می گیرند، اختلافات طبقاتی در برخی از جایگاه های اجتماعی، گران فروشی، بی حیایی و رفتارهای ناهنجار در فضای حقیقی و مجازی، حرکت در مسیر مستقیم نیست.

وی ابراز کرد: در نظر گرفتن وام 25 میلیون تومانی برای خرید خودرو صراط مستقیم نیست در حالی که به سختی پنج میلیون وام در اختیار زوج ها قرار می دهند، و تعیین مهریه های سنگین و شرایط سخت برخی خانواده ها، ازدواج جوانان را مشکل کرده است.

کارشناس دینی رسانه ملی ابراز کرد: ما فقط چندین روز از سال را در صراط مستقیم و مابقی آن را در مسیر شیاطین جن و انس حرکت می کنیم که این خود سرگردانی و ضلالت است که انسان را به مقصد نمی رساند؛ سپس شکوه و گلایه می کنیم و به خداوند بدبین می شویم چرا که نماز و روزه و حج را انجام دادیم و در مجالس عزاداری اهل بیت(ع) شرکت کردیم اما به مقصد و پیشرفتی دست نیافتیم.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا عنوان کرد: برای اینکه از سرگردانی و گمراهی نجات پیدا کنیم، باید ائمه(ع) را از زندان حرم ها و حسینیه ها خارج و به متن زندگی مان دعوت کنیم؛ زندگی ای که امام از آن راضی نباشد، خداوند آن را تأیید نمی کند و زندگی که خداوند از آن راضی نباشد برکتی ندارد.

حجت الاسلام ماندگاری تصریح کرد: راه خارج شدن از گمراهی و ضلالت، پرسش از دین و مکتب اهل بیت(ع) است و انسان نباید هیچ کاری را بدون پرسش از دین انجام بدهد، همچنین اگر گرفتار گناه و خطایی است باید عامل آن گناه که ممکن است شغل، محل زندگی و یا مسیر رفت و آمد باشد را عوض کند./201/1308/ب1

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394954

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم