خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تماشا کنید: تفنگی فوق‌العاده عجیب برای سرنگونی دِرون‌هاسیستم‌‌های بسیار زیادی برای از بین بردن و منهدم کردن دِرون‌های خودسر و خطرناک وجود دارد؛ اما همه آن‌ها یک مشکل نسبتا بزرگ دارند: برای منهدم کردن دِرون‌ها؛ باید خیلی به آن‌ها نزدیک شد. حالا اگر این هواپیمای روباتیک در حال حمل بسته‌های مواد منفجره باشد؛ مسلما خیلی خطرناک خواهد بود.

اما "دِرون شیلد" (DroneShield) بر این عقیده است که می‌تواند کمک کند. محصول پیشنهادی آن‌ها "دِرون گان" (DroneGun) است. این وسیله قادر است تا سیگنال‌های دِرون شامل GPS و GLONASS را تا فاصله 1.2 کیلومتر از کار بیاندازد. اما برخلاف سایر محصولات مشابه؛ این وسیله دِرون‌ها را از بین نمی‌برد. بلکه آن‌ها را مجبور می‌کند تا در همان نقطه فرود بیایند یا به نقطه آغازین خود برگردند. تیم‌های ضد دِرون به کمک این فناوری نه‌تنها قادر هستند تا در یک فاصله امن؛ هرگونه تهدید را خنثی کنند؛ بلکه توان شناسایی مکان آن‌ها را هم دارند.

با وزن 5.8 کیلوگرم؛ قاعدتا با سبک‌ترین وسیله از این دست سروکار نداریم؛ اما پرتابل بودن آن به‌حدی است که می‌تواند توسط یک نفر مورد استفاده قرار گیرد. برای کار کردن با آن؛ نیازی به دوره‌های آموزشی تخصصی نیست؛ به‌همین دلیل استفاده از آن برای کارمندان بخش امنیت ساده خواهد بود.

این‌که دِرون گان را در دنیای واقعی ببینیم، مسئله دیگری است. تا به‌امروز شرکت سازنده آن نتوانسته تأییدیه FCC را کسب کند. پس استفاده از آن؛ در خاک آمریکا غیرقانونی است. اما درصورت قانونی شدن؛ می‌تواند به انهدام دِرو‌ن‌های در حال پرواز در فرودگاه‌ها کمک کند. علاوه بر آن؛ از سربازان در برابر حملات دِرونی محافظت کند و هم‌چنین در شرایط و موقعیت‌هایی که امکان نزدیک شدن به هدف وجود ندراد؛ کاربرد دارد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394896

خبر فوق مربوط به رسانه ماهنامه شبکه می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم