جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
وزیر بهداشت که در مراسم تشییع جان باختگان حادثه ریلی در تبریز شرکت کرده بود، نوشت: امروز، نهمین روز از آخرین ماه فصل خزان، یکی از پاییزی‌ترین روزهای زندگی من بود. یادداشت وزیر بهداشت؛ پاییزی‌ترین روز آذربایجان میگنا- دکتر سید حسن هاشمی که امروز به تبریز رفته بود تا در مراسم تشییع جان باختگان حادثه قطار تبریز - مشهد شرکت کند، یادداشتی به همین مناسبت نوشت:

امروز، نهمین روز از آخرین ماه فصل خزان، یکی از پاییزی ترین روزهای زندگی من بود؛ سرد و تلخ و غم انگیز.

روزی که همراه با تعدادی از اعضای هیئت دولت برای همدری با مردم شریف آذربایجان و به ویژه خانواده های محترم جان باختگان حادثه ی قطار تبریز ـ مشهد به تبریز سفر کردیم و در یکی از غمگنانه ترین مراسم تشییع حضور یافتیم.

عظمت و بزرگی مردم غیور آذربایجان از روزهای دور تا امروز در برگ برگ کتاب قطور تاریخ این مرز و بوم می درخشد؛ امروز هم در سوزی پاییزی، پس از چهار روز از وقوع این حادثه ی جانگداز، آمده بودند تا مسافران بهشتی خود را به خاک بسپارند، عزیزانی که پایان زندگی مادی شان، تعبیر آیه ١٠٠ سوره نساء است و اجر و پاداش شان نزد خدای بزرگ محفوظ.

آنچه در این چند سطر می خواهم بر آن تاکید کنم حضور پرشور، همراه با صبوری، خویشتنداری و متانت مردم شریف و داغدار آذربایجان در این مراسم است و حضوری چنین شکوهمند، مسئولیت دولت را در پرداختن به علل وقوع این گونه حوادث، فارغ از هرگونه هیاهوی سیاسی و فضای احساسی دو چندان می کند.

بر اساس اطلاعات و مستندات، بعد از وقوع این حادثه، همه ی دست اندرکاران و آنها که باید، تلاشی گسترده و خستگی ناپذیر را آغاز کردند که از همه آنها باید تشکر کرد اما در هر حادثه، نکات عبرت آموزی نیز وجود دارد که نباید مغفول بماند و ابعاد حادثه چه به لحاظ دلایل وقوع و چه امدادرسانی پس از آن، باید به دقت واکاوی شود تا در آینده شاهد تکرار حوادث نباشیم.

خوشبختانه با دستور صریح رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه هیئتی با دقت کامل بررسی کلان ماجرا را برعهده گرفته اند؛ من هم بازرس ویژه ای تعیین کردم تا عملکرد همکارانم در اورژانس و مراکز درمانی به دقت بررسی و تحلیل شود. هرچند که در عیادت از مصدومان، هم آنها و هم خانواده های شان از خدمات دریافتی ابراز رضایت می کردند.

در پایان و در شب شام غریبان هموطنان مان در تبریز، لازم می دانم از استاندار مدیر، محبوب و محترم آذربایجان شرقی که از زمان وقوع حادثه حضوری فعال و مدبرانه داشتند و از تمام نیروهای استان تشکر کنم که این مراسم باشکوه را با نظم و ترتیب برگزار کرده، موجب آرامش مردم عزیزآذربایجان و خانواده های داغدار شدند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394875

خبر فوق مربوط به رسانهمیگنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم