خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
نمایی از نیروگاه شناور خورشیدی که روی ذخیرۀ آب سد یاماکورا ساخته میشود. (عکس از خبرگزاری فرانسه) نمایی از نیروگاه شناور خورشیدی که روی ذخیرۀ آب سد یاماکورا ساخته میشود. (عکس از خبرگزاری فرانسه)

در سرزمین آفتاب تابان که با مشکل کمبود زمین مواجه است، ژاپنی ها در حال احداث یکی از بزرگ ترین نیروگاه های خورشیدی در آب های نزدیک توکیو، پایتخت این کشور، هستند.

این نیروگاه شناور که روی آب سد یاماکورا در جنوب توکیو ساخته می شود از اوایل سال 2018 برق حدود پنج هزار خانه را تأمین می کند.

کارگران این پروژه – که مجری آن شرکت کیوسرا است - تاکنون چیدمان حدود 50 هزار پنل خورشیدی متصل شده به یکدیگر را به اتمام رسانده اند

کارگران بعد از متصل کردن صفحه های خورشیدی به یکدیگر آنها را به درون آب می اندازند. (عکس از خبرگزاری فرانسه)

این نیروگاه شناور که وسعت آن به اندازۀ چندین استادیوم فوتبال است، در حالی روی آب ساخته می شود که ژاپن با مشکل کمبود زمین برای احداث سازه های خورشیدی مواجه است.

ساخت این نیروگاه در حالی در جریان است که فاجعۀ سال 2011 در نیروگاه اتمی فوکوشیما و همچنین آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی، کانون توجهات را به سوی انرژی های تجدید پذیر جلب کرده است.

نمایی از صفحه های خورشیدی شناور سد یاماکورا در جنوب توکیو، پایتخت ژاپن (عکس از خبرگزاری فرانسه)

در حال حاضر، انرژی خورشیدی تنها بخش اندکی از برق مصرفی خانوارها و صنایع ژاپن را تأمین می کند. در سال 2015 میلادی فقط 3/3 درصد از برق ژاپن از طریق انرژی خورشیدی فراهم شده اما دولت توکیو برق تأمین شده از انرژی های تجدید پذیر را تا سال 2030 به 22 درصد تا 24 درصد برساند.

باوجوداین، کاهش یارانه های دولتی و ارزانی قیمت های نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ سبب شده سطح سرمایه گذاری در حوزۀ انرژی های تجدید پذیر ثابت بماند و احتمال کاهش سرمایه گذاری در سال های پیش رو نیز به وجود آید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394871

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم