خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
محیط فرهنگی باید محیطی آرام و با ثبات باشد

وزیر ارشاد تاکید کرد که محیط فرهنگی باید محیطی آرام و با ثبات باشد.

به گزارش ایلنا، سید رضا صالحی امیری در کربلای معلا در حاشیه دیدار با حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق تصریح کرد: اولویت های 20 گانه کاری خود را به مجلس و ملت اعلام کرده ام اما مهمترین مسأله وزارت ارشاد در یک فضای کلی، ایجاد ثبات و آرامش است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه توسعه فرهنگی در بستر مناقشه شکل نخواهد گرفت، افزود: همگان باید بپذیرند محیط فرهنگی باید محیطی آرام و با ثبات باشد.

وی خاطرنشان کرد: نکته دوم و با اهمیت این است که باید بدانیم روح حاکم بر فرهنگ ایرانی، فرهنگ دینی است و تقویت فرهنگ دینی و قرآنی و رفع دغدغه های مقام معظم رهبری و مراجع عظام جزو اولویت های ماست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سفر وی غیر رسمی و دو روزه به کربلا و نجف خواهد بود، اظهار کرد: برای پابوسی آستان مقدس حضرت اباعبدالحسین(ع) به کربلا آمده ام تا یک بار دیگر تجدید عهد و پیمان داشته باشیم با سرور و سالار شهیدان که ادامه دهنده راه همه انبیاء و اولیاء اهل بیت(ع) است.

وی با بیان اینکه با معاون وزیر فرهنگ عراق در بغداد مذاکرات دو جانبه ی خوبی برگزارشد، افزود: دراین سفر همزمان دیدارهایی با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق و نیز با مسئولان حج و زیارت در کربلا، کاظمین و نجف انجام گرفت.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: در دیدارهای انجام گرفته مسایل و مشکلات زائران و کاروان های ایرانی اعزامی به عتبات و عالیات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر ارشاد درباره آیین اربعین حسینی گفت: اربعین بزرگترین شور و شعور مسلمانان و شیعیان در جهان است و به عنوان بزرگترین راهپیمایی صلح و معنویت در دنیا لقب گرفته است.

به گفته وی، اربعین آن چنان عزمت دارد که یک بار دیگر توجه جهانیان را به خودش جلب کرده اما با این حال باید مشکلاتی را که به صورت محدود داشته ایم برای سال های بعد رفع کنیم.

صالحی امیری تأکید کرد: دولت درباره مدیریت اربعین جلسات خاصی را برگزار کرده و مقرر شده سال آینده به برنامه های این آیین با هماهنگی وزارتخانه های ارشاد، کشور و امور خارجه نگاه جدی تری شود زیرا بر این باوریم که سال بعد اربعینی بسیار باشکوه تر و کم مشکل تر خواهیم داشت.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394858

خبر فوق مربوط به رسانهایلنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم