خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
ایتنا - مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود آخرین نسخه از سیستم عامل آن حجم بیشتری از داده‌های مربوط به هر رایانه شخصی را در خود نگه می‌دارد. مایکروسافت اطلاعات شما را در ویندوز ۱۰ می‌فروشد

گزارش های رسیده حاکی از آن است که مایکروسافت با شرکتی به نام FireEye یک قرارداد همکاری منعقد کرده است تا اطلاعات مربوط به فعالیت کاربران در سیستم عامل ویندوز ۱۰ را به کمک آن به مراکز امنیتی بفروشد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، خبرگزاری استرالیایی ARN در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد قرارداد میان مایکروسافت و FireEye منعقد شده است و بر اساس آن اطلاعات مربوط به هر کاربر در سیستم عامل ویندوز ۱۰ ردیابی می شود.

در این گزارش آمده است که سیستم امنیتی Windows Defender ابزارهای شرکت iSIGHT Intelligence را به صورت مخفیانه در خود جا داده است و شرکت FireEye قصد دارد از راه دور به این اطلاعات در هر رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشد.

شرکت مایکروسافت از داده های مربوط به فعالیت کاربران در ویندوز ۱۰ استفاده می کند تا مشکلات امنیتی سیستم عامل را شناسایی کند و از این طریق بتواند اختلالات پیش آمده را به راحتی حل کند. این فرآیند در ظاهر خوب به نظر می رسد.


مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود آخرین نسخه از سیستم عامل آن حجم بیشتری از داده های مربوط به هر رایانه شخصی را در خود نگه می دارد تا از این طریق ایمنی بیشتری برقرار شود.

با وجود اینکه مایکروسافت بارها اعلام کرده است اطلاعات شخصی کاربران در این فرآیند به ندرت ذخیره می شوند و حریم شخصی کاربران زیرپا گذاشته نمی شود، ولی هم اکنون منابع آگاه گزارش دادند که غول نرم افزاری جهان داده های مربوط به هر رایانه مبتنی بر ویندوز ۱۰ را به شرکت های امنیتی می فروشد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394831

خبر فوق مربوط به رسانه ایتنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم