کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی؛ تحقیقات جدید نشان می دهد مبارزه با مواد مخدر که دولت انگلیس دنبال می کند، جنگی نژادپرستانه علیه سیاهپوستان و اقلیت هاست.این گزارش که با عنوان «نژادپرستی ساختار یافته » منتشر شده است، نشان می دهد پلیس مسئول مبارزه با مواد مخدر با قصد قبلی و از روی عمد سیاهپوستان و اقلیت ها را هدف قرار می دهد. این روزها به علت افزایش بازداشت های مرتبط با مواد مخدر در انگلیس، زندان های این کشور اشباع شده است و بیشتر افراد بازداشت شده نیز سیاهپوست و اقلیت هستند. براساس این گزارش، سیاهپوستان بیش از چهار برابر احتمال بیشتری دارد که زندانی شوند. در مقابل هر یکصد زن سفیدپوستی که برای جرائم مواد مخدر به حبس محکوم شده اند، دویست و بیست و هفت زن سیاهپوست به حبس محکوم شده اند. این رقم درباره مردان، یکصد و چهل و یک سیاهپوست در برابر هر یکصد سفیدپوست در حبس هستند.
لی جاسپر از نویسندگان این گزارش گفت واقعیت این است که در مبارزه با مواد مخدر، برخورد با سیاهپوستان و اقلیت ها در مقایسه با سفیدپوستان در انگلیس، اصلا تناسبی ندارد و سیاهپوستان از روی عمد هدف حملات و بازداشت های بیشتری هستند.در واقع سیستم قضایی انگلیس شبه آپارتاید است و برخوردی نژادپرستانه با مجرمان دارد. این در حالی است که مردم به ویژه جوانان انتظار رفتاری عادلانه از طرف نظام حاکم دارند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394816

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم