خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

فرهنگ > سینما - سه فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» بنگلادش راه‌ یافتند.

سه فیلم ایرانی راهی بنگلادش می‌شوند

فرهنگ > سینما - سه فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» بنگلادش راه‌ یافتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم های کوتاه «تنازع» به کارگردانی مسعود حاتمی، «آرداک» ساخته اسماعیل منصف، «امضاء» به کارگردانی محمد ثریا به بخش مسابقه چهاردهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه و مستند «داکا» بنگلادش راه یافتند و با فیلم هایی از کشورهای مختلف جهان رقابت خواهند کرد.

این جشنواره در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده است و به صورت دوسالانه از سوی نهاد غیردولتی موسوم به Dheki Projozona برگزار می شود و با هدف ترویج فرهنگ سینمای مستقل، فیلم ها را در بخش های مختلفی چون سینمای جهان، سینمای زنان، سینمای کودک و... نمایش می دهد.

جشنواره «داکا» در حال حاضر به یک ویترین شناخته شده بین المللی برای آخرین فیلم های کوتاه و مستقل ساخته شده در سراسر جهان و یکی از قدیمی ترین جشنواره های فیلم کوتاه مستقل در جنوب آسیا تبدیل شده است.

چهاردهمین دوره جشنواره «داکا» ۳ تا ۹ دسامبر برابر با ۱۳ تا ۲۰ آذر در تالار هنر آکادمی هنری «شیل پاکالا» در داکا پایتخت بنگلادش برگزار خواهد شد.

5858

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394787

خبر فوق مربوط به رسانهخبر آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم