کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 156
فیدل کاسترو اندیشمندی انقلابی و آزادی‌بخش برای همه انسان‌های ستمدیده دنیا بود

معاون حقوقی رییس‌جمهوری گفت: جهانیان فیدل کاسترو را، نه تنها به عنوان مبارز و استقلال‌طلب ملی کوبا، بلکه به عنوان یک اندیشمند انقلابی و آزادی‌بخش می‌شناسند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری که برای شرکت در آیین بزرگداشت فیدل کاسترو به کوبا سفر کرده، در این مراسم فیدل کاسترو، را مبارز استقلال طلب ملی کوبا و اندیشمند انقلابی و آزادی بخش برای همه مردم آمریکای لاتین و انسان های ستمدیده دنیا دانست و مراتب تسلیت و همدردی ملت و دولت ایران را ابراز کرد.

در این مراسم که با حضور صدها هزار نفر از مردم کوبا و علاقه مندان به فرمانده فیدل کاسترو در میدان انقلاب شهر هاوانا برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین انصاری معاون حقوقی و فرستاده ویژه رییس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از میهمانان و سخنرانان اصلی گفت: جهانیان نام او را، نه تنها به عنوان مبارز و استقلال طلب ملی کوبا، بلکه به عنوان یک اندیشمند انقلابی و آزادی بخش برای همه مردم آمریکای لاتین و انسان های ستمدیده دنیا می شناسند.

انصاری میان تشویق مکرر حضار ادامه داد: این مرد بزرگ اگرچه به صورت فیزیکی از میان ما رفته ولی توده مردم، از همه نژادها، قاره ها و نسل ها، با الهام از چنین نهضت رهایی بخشی، این مسیر ارزشمند را ادامه خواهند داد.

معاون رییس جمهوری با اشاره به پیوند دوستی دو ملت ایران و کوبا گفت: ملت انقلابی ایران نیز به رغم دوری جغرافیایی، از ابتدای انقلاب اسلامی، پیمانی ناگسستنی با آرمان های ضد امپریالیستی فرمانده فیدل برقرار کرد.امروز نیز دولت و ملت ایران، خود را در غم از دست دادن چنین انسان برجسته ای، با دولت و ملت کوبا شریک می داند.

نماینده عالی ایران با اشاره به پیام تسلیت رییس جمهوری برای درگذشت فیدل کاسترو، یاد آن انقلابی بزرگ و سخنان محکم او در همین میدان و طنین شعارهای او در گوش و قلب ملت های جهان را گرامی داشت و با ابراز مجدد مراتب همدردی و تاسف ملت و دولت ایران، پیمان همیشگی مردم ایران را با آزادی خواهان سراسر جهان، از جمله با ملت و دولت کوبا تجدید کرد.

در این مراسم، نمایندگانی از حدود 50 کشور و سازمان بین المللی، از جمله 20 تن از روسای دولت ها حضور یافتند. از چهره های برجسته و نمایندگان دولت های نزدیک به کوبا برای سخنرانی دعوت شد که از جمله آنها می توان به رافائل کورئآ رییس جمهور اکوادر، نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا، دانیل اورتگا رییس جمهور نیکاراگوئه، جاکوب زوما رییس جمهور آفریقای جنوبی، الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان، ویاچسلاو ولودین رییس دومای دولتی روسیه، عبدالقادر بن صالح رییس مجلس سنای الجزایر، لی یوآن چائو معاون رییس جمهور چین اشاره کرد.

در پایان مراسم رائول کاسترو رییس جمهور و برادر رهبر فقید کوبا از میهمانان خارجی و مردم کوبا برای حضور در این اجتماع بزرگ به یاد فرمانده فیدل قدردانی کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394637

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم