خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، استفان دی میستورا که از طریق ویدئو کنفرانس گزارش خود را به شورای امنیت ارائه می کرد بار دیگر با بهانه کردن کمک های انسان دوستانه و جلوگیری از آسیب رسیدن به غیرنظامیان، خواهان توقف حملات ارتش سوریه و متحدانش در حلب شد.

دی میستورا با اذعان به این واقعیت که تروریست ها از غیرنظامیان به عنوان سپرهای انسانی استفاده می کنند و برای حفظ موقعیت خود اجازه نمی دهند آنها حلب را ترک کنند، افزود: لازم است هرچه سریعتر راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه بدست آید.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت: در دو هفته گذشته افزایش حملات به شرق حلب باعث شد که نیروهای دولتی سوریه بتوانند 40 درصد از این مناطق را پس بگیرند اما در اثر این حملات ده ها هزار غیر نظامی آسیب دیده اند و وضعیت وخیمی دارند.

وی با بیان اینکه مردم در شرق و غرب حلب به کمک نیاز دارند، اظهار داشت حملات به «ادلب»، ریف «دمشق» و «لاذقیه» و دیگر مناطق ادامه دارد.

نماینده ویژه امور سازمان ملل که پیش از این خواهان سپردن کنترل گذرگاه ها به سازمان ملل شده بود در گزارش امروز خود ادعا کرد نگرانی وجود دارد که دولت سوریه کسانی را که از شرق حلب می گریزند به بهانه حضور معارضان و تروریست ها در میانشان بازداشت کند.

دی میستورا با درخواست برای تشکیل کمیته حقیقت یاب برای یافتن عاملین حمله به بیمارستان ها در حلب، افزود لازم است تمام طرفین درگیر با خروج جبهة النصره از شرق حلب موافقت کنند.

وی تاکید کرد پیشنهادش درباره حلب هنوز پابرجاست و گفت مقصود ما این بود جبهة النصره حلب را ترک کند و به معارضین در حلب مدیریت محلی اعطا شود نه حکومت مختار.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه همچنین برای جلب رضایت دولت های حامی داعش ادعا کرد خشونت در حلب یک جانبه نبوده و درحال تخریب زیرساخت های این شهر است.

دی میستورا با پیشنهاد طرحی جهت توقف درگیری ها در خلب و خروج معارضان مسلح از این شهر، اظهار داشت درگیری ها در شرق حلب احتمالا برای هفته ها ادامه یابد و صدمات اساسی وارد کند. جامعه جهانی باید از طرفین درگیر بخواهد که به قوانین بین المللی احترام بگذارند.

وی در پایان گفت حل بحران سوریه باید به نحوی باشد که دوباره به جنگ بازگشته نشود و باید به ملل متحد و سازمان های همکارش اجازه داده شود تا وارد شهر حلب شده و به مردم کمک کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394619

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم