کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 129

به گزارش ایرنا، در سالروز شهادت ثامن الحجج عاشقان و عزاداران آن امام همام با نوحه خوانی و سینه زنی مسیر 17کیلومتری پارک والفجر برازجان تا بارگاه امامزاده ابراهیم برادر آن حضرت در روستای ننیزک را با پای پیاده طی کردند.
گروه گروه و دسته دسته از مردم با حضور در این مراسم معنوی به نوعی به امام رضا (ع) ابراز ارادت کردند.
امام جمعه برازجان در این آئین گفت: این چهارمین سالی است که مردم به طور خودجوش با پای پیاده این مسیر را به عشق امام رضا(ع) برای عرض ارادت و تسلیت به حضرت ابراهیم بن موسی (ع) برادر بزرگوار آن حضرت مشرف می شوند.
حجت الاسلام حسن مصلح عصر چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این آئین فرهنگی مذهبی که جلوه ای از مراسم اربعین حسینی است علاوه بر مردم منطقه مردم سایر شهرها و روستاهای استان نیز حضور می یابند.
وی یادآور شد: این پیاده روی سال به سال باشکوه تر می شود به گونه ای که امسال جمعیتی نزدیک به 100هزارنفر شرکت داشتند.
مصلح بیان کرد: این مراسم بزرگ فرهنگی و مذهبی با تلاش هیات های مذهبی، پایگاه های مقاومت، ستادهای مردمی و خیران برگزار می شود.
وی همچنین از حضور با شعور و معنوی مردم و هماهنگی و تلاش همه مجموعه های انتظامی، نظامی، بسیج و سپاه، ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری برازجان و سایر شهرداریهای شهرستان و دستگاه های دولتی تقدیر کرد.
7213/6047**خبرنگار: سیده حلیمه حسینی* انتشاردهنده: موناعیدان

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/394607

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم